Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Obywatelki” gotowe do akcji!

Znamy już nazwiska uczestniczek międzynarodowego projektu „Obywatelki”! Julia Filipiak, Lidia Kwarciak, Karolina Kilian, Hanna Gryboś i Natalia Rakowska będą reprezentować Kraków podczas warsztatów i spotkań z rówieśniczkami z Ukrainy i Niemiec, zaplanowanych w Lipsku i w naszym mieście. Otwieramy miasta dla młodych, świadomych i pełnych energii Obywatelek!

Projekt Obywatelki
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

„Obywatelki” to projekt realizowany przez Miasto Kraków w ramach trójstronnej współpracy z miastami partnerskimi Lipsk (Niemcy) i Kijów (Ukraina), w oparciu o środki własne gmin oraz dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jego celem jest otwieranie młodzieży na zagadnienie wielokulturowości, integracja i nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z Niemiec i Ukrainy, a także wzmocnienie kompetencji językowych i interpersonalnych.

Tematem przewodnim projektu są prawa kobiet, ich upełnomocnienie (empowerment), emancypacja kobiet w różnych krajach, „kobieca historia”, jak również poznanie i wzmocnienie „silnych stron” młodych kobiet dla ich większego zaangażowania w życie lokalnej społeczności.

Kraków, Lipsk i Kijów będą reprezentować 5-osobowe zespoły dziewczyn – uczennic szkół ponadpodstawowych i studentek – w wieku 15-19 lat. Spotkają się one podczas czterodniowych wyjazdów, w czasie których zaplanowano m.in. zwiedzanie śladami znanych kobiet, tematyczne warsztaty i dyskusje.

Pierwszy zjazd „Obywatelek” odbywa w Lipsku od 6 do 9 czerwca. Kraków będzie gospodarzem spotkania od 19 do 22 września.   

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-05-24
Data aktualizacji: 2024-06-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź