Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta słowackich samorządowców

We wtorek, 4 czerwca krakowski magistrat odwiedziła 30-osobowa grupa członków Stowarzyszenia Burmistrzów Słowacji. Z samorządowcami zza naszej południowej granicy spotkał się Sekretarz Miasta Krakowa Antoni Fryczek.  

Wizyta samorządowców ze Słowacji 4.06.24
Fot. Kraków Otwarty na Świat

W spotkaniu, które odbyło się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego,  uczestniczył także Zastępca Dyrektora Wydziału Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji Piotr Wierzchosławski.

Grono burmistrzów i wójtów słowackich miejscowości z kraju Trnawskiego (odpowiednik naszego województwa) przyjechało do Krakowa w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Burmistrzów Słowacji.  

Sekretarz Miasta Antoni Fryczek skrótowo przedstawił najistotniejsze dane liczbowe dotyczące strategicznych obszarów  funkcjonowania miasta, jak również nakreślił najważniejsze wyzwania i osiągnięcia polityki miejskiej na przestrzeni ostatnich lat. Słowaccy goście mogli także zapoznać się z informacjami na temat zasad funkcjonowania samorządu. Delegacja wójtów i burmistrzów była szczególnie zainteresowana zagadnieniami związanymi z gospodarką odpadami w naszym mieście,  m.in pozycją Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w tym systemie jak również kwestiami ochrony powietrza i rozwijaniem sieci ścieżek rowerowych w stolicy Małopolski. Słowaccy samorządowcy zadawali pytania dotyczące wyzwań w zakresie edukacji i opieki społecznej w Krakowie.

Ostatnim akcentem wizyty w krakowskim magistracie było zapoznanie się słowackich gości z bogatą historią gmachu Pałacu Wielopolskich i Sali Obrad Rady Miasta.     

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-04
Data aktualizacji: 2024-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź