Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie z delegacją Drohobycza

XI Piknik Wodociągowy, zorganizowany z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka przez Wodociągi Miasta Krakowa S.A., zgromadził nie tylko liczne pociechy i ich rodziców, ale także ważnych zagranicznych gości. W wydarzeniu – tradycyjnie już – wzięła udział delegacja miasta Drohobycz, na czele z merem Tarasem Kuczmą. Władze Krakowa reprezentował podczas spotkania z delegacją I Zastępca Prezydenta Stanisław Mazur.

Spotkanie z delegacją Drohobycza
Fot. Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Relacje, które połączyły Kraków z ukraińskim Drohobyczem dzięki zaangażowaniu spółki Wodociągi Miasta Krakowa i jej prezesa Piotra Ziętary, należą do wyjątkowo bliskich i serdecznych. Współpraca, zainicjowana jeszcze przed wojną w Ukrainie przez drohobyczański odpowiednik WMK S.A. – spółkę „Drohobychvodokanal” – została wzmocniona i sprawdzona w najtrudniejszych warunkach. Od początku wybuchu pełnoskalowego konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą, krakowskie Wodociągi – „Czułe H2O” – rozpoczęły zakrojoną na szeroką skalę akcję pomocy humanitarnej dla Drohobycza oraz uchodźców, które znalazły w nim tymczasowe schronienie. Poza sprzętem specjalistycznym i  pomocą materialną, WMK S.A. zaangażowały się w pomoc zamieszkującej w Drohobyczu Polonii i objęły opieką Polską Sobotnią Szkołę im. Św. Królowej Jadwigi w Drohobyczu.

Za swoje działania i zaangażowanie prezes Piotr Ziętara otrzymał w 2023 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza. W uroczystości, zorganizowanej z tej okazji, osobiście wziął udział poprzedni Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Przedstawiciele Drohobycza, na czele z merem tego miasta Tarasem Kuczmą, wielokrotnie także gościli w Krakowie z oficjalnymi i roboczymi wizytami.

W czerwcu Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa, we współpracy z WMK S.A., zorganizuje dla 30-osobowej grupy uczniów z polskiej szkoły w Drohobyczu rekreacyjno-edukacyjną wizytę w Krakowie.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-01
Data aktualizacji: 2024-06-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź