Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Hackathon NASA w październiku w Krakowie

W dniach 5-6 października stolica Małopolski zamieni się w centrum kosmicznych wydarzeń, a to wszystko dzięki hackathonowi NASA Space Apps Challenge Kraków. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie będzie gościć uczestników największego kosmicznego hackathonu w Europie: zespoły zmierzą się z realnymi wyzwaniami, jakie postawią przed nimi eksperci z NASA.

NASA Space App Hackaton w Krakowie
Fot. materiały prasowe AGH

NASA Space Apps Challenge – dla wszystkich fascynatów kosmosu

Cykliczne wydarzenie, które w tym roku po ponad dekadzie powróciło do Krakowa, gromadzi na całym świecie dziesiątki tysięcy uczestników. Hackathon NASA Space Apps Challenge daje możliwość pracy na niepublikowanych danych (w tym satelitarnych), z kilkunastu agencji kosmicznych z całego świata, a także dostęp do najlepszych specjalistów z branży. Niewątpliwie są to jedne z najważniejszych punktów przyciągających uczestników do zmierzenia się z wyzwaniami.

Kto może wziąć udział w kosmicznym hackathonie?

Każdy! Zapraszamy wszystkich, którzy mają nieszablonowe pomysły, otwarte umysły i fascynują się eksploracją kosmosu i rozwojem naszej planety. W roli mentorów i jurorów znajdą się eksperci m.in. branży kosmicznej, którzy w trakcie 26 godz. intensywnej pracy, będą do dyspozycji uczestników. Najlepsze zaproponowane rozwiązania trafią do globalnej oceny i zawalczą o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnoświatowej.

– Cieszymy się, że AGH jest przestrzenią, która coraz silniej wyłania się w regionie na lidera edukacji i rozwoju w obszarze inżynierii kosmicznej. Tym samym rozpoczniemy 106. rok akademicki od prawdziwej burzy mózgów, która mamy nadzieję przyniesie praktyczne rozwiązania dla przemysłu tu na Ziemi oraz w kosmosie – wyjaśnia prof. Jerzy Lis, Rektor AGH w Krakowie.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od profesji. Uczestnicy mogą pracować samodzielnie lub w zespołach liczących maksymalnie 6 osób. Hackathon skierowany jest zarówno do uczniów, studentów, absolwentów uczelni, ale również pracowników naukowych, doktorantów czy technologów. Do hackathonu mogą zgłaszać się programiści, inżynierowie, konstruktorzy, twórcy startupów, ale także projektanci, artyści, naukowcy, designerzy i innowatorzy.

Organizatorzy wraz z partnerami dla najlepszych przygotowują wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe, możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów. 3 zwycięskie zespoły zostaną zgłoszone do oceny globalnej i będą walczyć o wyróżnienie przez NASA.

Zapisy do kosmicznego hackathonu NASA Space Apps Challenge prowadzone są za pośrednictwem strony: nasaspaceapps.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zakwalifikowane zespoły mogą liczyć w trakcie wydarzenia na komfortowe stanowisko pracy z odpowiednim zapleczem technicznym, pełne wyżywienie, networking, a także strefę partnerów, wypoczynku i symulatorów.  Wydarzenie będzie prowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-27
Data aktualizacji: 2024-07-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź