Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stanowisko ZDMK w sprawie ul. Krakowskiej

W związku z pojawiającymi się medialnymi informacjami, dotyczącymi zakończenia przebudowy ulicy Krakowskiej, przekazujemy stanowisko Zarządu Dróg Miasta Krakowa wobec wykonawcy.

Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Termin – 22 listopada br. – wskazany przez wykonawcę jako ostateczny dla wdrożenia stałej organizacji ruchu na Krakowskiej, nie znajduje akceptacji Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

„Naszym zdaniem wykonawca miał możliwość organizacji pracy w taki sposób, aby ten ostatni etap zrealizować w znacznie krótszym czasie. Wobec takiej jego postawy zamierzamy wyciągnąć konsekwencje kontraktowe. W pierwszej kolejności ustalony zostanie okres zwłoki z winy wykonawcy, który będzie podstawą do naliczenia kar kontraktowych. Dodatkowo przeanalizujemy, czy jego działania kwalifikują się do dochodzenia przez Gminę Miejską Kraków (GMK) innych roszczeń” – czytamy w komunikacie ZDMK.

Podczas prowadzonych odbiorów technicznych inspektorzy ZDMK zakwestionowali poprawność wykonania części płyt torowych oraz niektórych odcinków chodników. „Będziemy oczekiwać od wykonawcy przedstawienia programu naprawczego dla wskazanych przez nas usterek. Zaznaczamy, że realizacja tych prac może odbyć się już po dopuszczeniu ruchu pojazdów wzdłuż ulicy. Jednocześnie oczekujemy na przedstawienie przez wykonawcę dokumentacji powykonawczej prac, która jest podstawą do przeprowadzenia odbioru inwestycji” – informuje ZDMK.

Opisywane przez media kwestie odbiorów, opóźnień i relacji na linii zamawiający-wykonawca to zagadnienia złożone i wielowątkowe. Ich pełne przedstawienie w skrótowej formie artykułu jest dosyć trudne. „Jednak podkreślamy, że działając w imieniu GMK dołożymy wszelkich starań, aby wyegzekwować wobec wykonawcy to, na co pozwalają zapisy umowne. Priorytetem pozostaje zakończenie inwestycji i oddanie ulicy w takiej formie, jak przewidywał projekt” – informuje ZDMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat