Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowe Dni Młodzieży – polemika

Jak informuje Małgorzata Skowrońska (GW, 14-15 lutego br.), kulminacyjne spotkanie papieża z pielgrzymami podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. najprawdopodobniej odbędzie się w Brzegach. Redaktor Skowrońska myli się jednak, mówiąc, że Kraków przespał swoją szansę. Miasto cały czas przygotowuje się na przyjęcie milionów pielgrzymów. O ostatecznej decyzji Watykanu, która, co warte podkreślenia, jeszcze nie zapadła, zdecydują szczegółowe wytyczne Komitetu Organizacyjnego dotyczące lokalizacji.

Urząd Miasta Krakowa – we współpracy i porozumieniu z Archidiecezją Krakowską oraz Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży – uczestniczy w przygotowaniach do ŚDM już od 2013 r. Prace angażują wyznaczonych przez Prezydenta Miasta Krakowa pracowników UMK i miejskich instytucji do współpracy z organizatorami wydarzenia. Magistrat dokłada wszelkich starań, aby to wielkie wydarzenie okazało się międzynarodowym sukcesem organizacyjnym oraz nie zaburzyło funkcjonowania miasta.

Już wiadomo, że to w Krakowie odbędzie się wiele spotkać religijnych i wydarzeń towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży. Decyzje dotyczące kulminacyjnego spotkania z papieżem jeszcze nie zapadły, ponieważ procedura organizacji tego wydarzenia jest inna niż w przypadku mniejszych uroczystości. Organizatorzy muszą dokładnie sprawdzić, czy zaproponowane lokalizacje spełniają szczegółowe wytyczne, precyzujące m.in. wielkość miejsca jaka będzie przypadać na jednego pielgrzyma.

Przedstawiciele Miasta regularnie uczestniczą w spotkaniach i pracach przygotowawczych oraz na bieżące przekazują przedstawicielom Komitetu Organizacyjnego wszelkie niezbędne dane i analizy pomocne w dokonaniu ostatecznych rozstrzygnięć. Sugestie redaktor Skowrońskiej, że Kraków przez bezczynność przegapił swoją szansę są więc nieuzasadnione. Być może wynikają z niedostatecznej wiedzy dotyczącej procedur organizacyjnych.

Filip Szatanik

Zastępca Dyrektora ds. Informacji

pokaż metkę
Autor: FILIP SZATANIK
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-02-16
Data aktualizacji: 2015-02-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź