Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ćwiczenia na powitanie wiosny! Jak zacząć?

Wiosna to idealny czas na powrót do aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać, że po długiej przerwie warto zacząć od małych kroków. Dzięki temu unikniemy ewentualnej kontuzji. Jednym z dobrych sposobów na jej profilaktykę jest rollowanie, czyli stosowanie techniki masażu mięśni za pomocą wałka lub piłki do masażu.

 

Fot. FizjoHuta

Rollowanie ma wiele korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim pomaga rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ich napięcie. Dzięki temu zwiększa się zakres ruchu w stawach i poprawia elastyczność mięśni.

Jeśli planujesz powrót do aktywności fizycznej, warto z pomocą rollera rozgrzać mięśnie przed treningiem i zapobiec kontuzjom. Najlepiej rollować się zarówno przed, jak i po treningu. Pomoże to zmniejszyć ból mięśni i przyspieszyć proces regeneracji.

Jeśli chcesz uniknąć kontuzji podczas powrotu do aktywności fizycznej na wiosnę, rozważ włączenie rollowania do swojego programu treningowego i pamiętaj o stopniowym zwiększaniu intensywności. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się zdrową i aktywną wiosną!

 

Materiał powstał przy wsparciu naszej ekspertki z centrum FizjoHuta – fizjoterapeutki Karoliny Rzeszutek.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-13
Data aktualizacji: 2023-03-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź