Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Polityka rowerowa - doświadczenie francuskie

Doświczenia francuskie w zakresie polityki rowerowej będą tematem konferencji "Velorution, wszystko o wielkiej rewolucji rowerowej we Francji" , która w czwartek, 3 marca odbędzie sie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. W inauguracji seminarium, którego początek przewidziano na godzinę 11.00, weźmie udział Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Podczas konferencji przedstawione zostaną założenia polityki rowerowej we Francji. Uczestnicy zapoznają się z prawnymi aspektami w projektowaniu miast przyjaznych dla rowerzystów. Prelegenci z Francji zaprezentują rozwiązania, które mają sprawić, aby rower stał się środkiem komunikacji miejskiej dla każdego.

Krakowska konferencja “Velorution, wszystko o wielkiej rewolucji rowerowej we Francji”,  jest częścią cyklu spotkań organizowanych na początku marca w sześciu miastach Polski. Założeniem cyklu jest promocja roweru jako środka transportu, który przy stworzeniu odpowiedniej infrastruktury, jak żaden inny, wpływa na poprawę mobilności w mieście i jakości życia jego mieszkańców.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.krakow.pl w zakładce Kraków otwarty na świat. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-01
Data aktualizacji: 2011-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź