Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konferencja podsumowująca kampanię „Zielone Wydarzenia”

„Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów” - to tytuł konferencji podsumowującej kampanię Fundacji Aeris Futuro „Zielone Wydarzenia”. Konferencja odbywa się dzisiaj (3 grudnia, piątek) od godz. 9:30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Konferencja „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów” to wyjątkowa okazja do zapoznania się ze światowymi trendami w organizacji zielonych wydarzeń, polskimi i europejskimi dobrymi praktykami w tym zakresie oraz dyskusji na temat sposobów wzmacniania rozwoju lokalnego i regionalnego (zwłaszcza w obszarze turystyki poprzez zrównoważoną organizację spotkań).

Standard Zielonych Wydarzeń to temat w Polsce uważany wciąż za nowatorski i odważny, natomiast coraz bardziej popularny na świecie: zrównoważone zarządzanie organizacją igrzysk, festiwali, konferencji i wszelkiego typu spotkań jako sposób na wdrażanie międzysektorowej współpracy partnerskiej. Korzyści ze zrównoważonego rozwoju są ogromne - zaliczyć do nich można: zadowolenie mieszkańców z życia w czystym i bezpiecznym otoczeniu, szeroką gamę atrakcji turystycznych i kulturalnych, wysoki poziom i duży potencjał rozwoju innowacyjnej gospodarki. Organizatorom konferencji zależy przede wszystkim na uświadomieniu, że żadna organizacja, urząd, przedsiębiorstwo czy instytucja naukowa nie może działać w oderwaniu od innych - razem budują konkurencyjność regionu, między innymi poprzez organizowanie zielonych wydarzeń.

Konferencję organizuje Fundacja Aeris Futuro przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa. Wezmą w niej udział przedstawiciele różnego typu organizacji zajmujących się w swoich miejscach pracy organizacją wydarzeń, promocją, CSR, zarządzaniem personelem, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska oraz osoby, które dopiero szukają okazji do rzetelnego zapoznania się z zagadnieniem.

Konferencja organizowana jest pod patronatem honorowym Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka. W konferencji z prelekcją wystąpią przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Kadra kierownicza czołowych polskich firm zaprezentuje dobre praktyki w dziedzinie zielonych eventów, zielonego sponsoringu, edukacji ekologicznej pracowników i klientów, kampanii i eventów w sieci, innowacyjnych rozwiązań w przemyśle spotkań. Konferencję zorganizowano w standardzie zielonego wydarzenia.

W ramach projektu Fundacji Zadedykuj Drzewko, każdy uczestnik konferencji otrzyma drzewko, które będzie mógł zadedykować komuś bliskiemu, i zasadzić je wspólnie z organizatorami wydarzenia wiosną przyszłego roku (możliwe jest także zasadzenie drzewka przez organizatorów w imieniu uczestnika).

Partnerami konferencji są: CSRinfo, PL.2012 sp. z o.o., Polska Akademia Nauk, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PKPP Lewiatan, Związek Firm PR. Patronat medialny: Biznes i Ekologia, CR Nawigator, CSRinfo.pl, Eventspace, Ecomanager, Konferencje.pl, MICE Poland, Ecomanager, Ekologia.pl, Eventspace, Odpowiedzialne Inwestowanie, Chrońmy Klimat, Portal NGO. Oficjalny Przewoźnik: PKP Intercity.

Więcej informacji na temat konferencji udzielają: Anna Dymarczyk, specjalista ds. konferencji - adymarczyk@aeris.eko.org.pl, tel. 694 530 056; Aleksandra Jaros, specjalista ds. konferencji - ajaros@aeris.eko.org.pl, tel. 664 469 288; Joanna Mieszkowicz, Koordynator, Prezes Fundacji Aeris Futuro - jmieszkowicz@aeris.eko.org.pl, tel. 693 589 391; Donata Adler, PR Manager – dadler@aeris.eko.org.pl, tel. 607 392 231. Dodatkowe informacje są także dostępne na stronach: www.aeris.eko.org.pl i www.zielonewydarzenia.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-03
Data aktualizacji: 2010-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź