Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Projekt dla wychowanków rodzin zastępczych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął realizację projektu pt. „Pukam do drzwi dorosłości. Wspieranie rozwoju wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej.” Koszt projektu wynosi 27599zł, w tym pozyskana dotacja to 22 000 zł.

Głównym celem projektu jest przygotowanie wychowanków rodzin zastępczych w wieku powyżej 15. roku życia do procesu usamodzielnienia. Dzięki temu wychowankowie rodzin zastępczych będą mieli większe szanse prawidłowo realizować role społeczne w życiu dorosłym.  W projekcie weźmie udział 15 wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15-18 lat.

W ramach projektu przewidziano wyjazd o charakterze integracyjno – edukacyjnym. Podczas wyjazdu rozpocznie się cykl warsztatów, według specjalnie przygotowanego scenariusza o wspólnej „wyprawie w dorosłość”. Planuje się zainicjowanie grupy edukacyjno-wspierającej dla wychowanków rodzin zastępczych. Psycholog, pedagog i terapeuta będą prowadzić spotkania, podczas których uczestnicy będą pracować nad osobistym rozwojem. W projekcie zaplanowano spotkanie wychowanków z publiczną osobą, która jest dla nich autorytetem i opowie o swojej drodze do dorosłości.

Pomysłodawcy projektu liczą, że te działania spowodują pogłębienie samoświadomości uczestników w postrzeganiu siebie jako osoby dorosłej, znalezienie i wzmocnienie ich potencjału, ważnego w realizowaniu celów życiowych. Uczestnicy projektu będą mieli szansę zbudować pozytywną samoocenę, nawiązać pomiędzy sobą bliższe kontakty oraz nauczyć się odpowiedzialnie stawiać sobie cele życiowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-30
Data aktualizacji: 2010-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź