Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wylicytuj lokal

Zarząd Budynków Komunalnych przeprowadza aukcje, podczas  których można wylicytować atrakcyjnie położone lokale pod działalność gospodarczą. Najbliższa okazja do wynajęcia lokalu w drodze licytacji będzie miała miejsce 30 lipca. By wziąć udział w aukcji do 29 lipca należy wpłacić wadium.

W ofercie ZBK znajdują się lokale użytkowe położone zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i w innych częściach Krakowa, m.in. w Nowej Hucie. Są to zarówno lokale o charakterze typowo handlowym - położone w głównych ciągach handlowych, lokale, które mogą być przeznaczone na biura - położone na piętrach oraz lokale typowo usługowe.

W  centrum przeznaczone do wynajęcia są dwa atrakcyjne lokale w bardzo korzystnej i dochodowej lokalizacji przy Rynku Głównym 29 w Krakowie, z widokiem na płytę Rynku Głównego. Jeden usytuowany na I piętrze w budynku frontowym, o pow. 283,97 m². Drugi lokal na II piętrze w tym samym budynku  o pow. 94,35 m².

Zarząd Budynków Komunalnych  w swojej aktualnej ofercie ma również propozycje innych interesujących obiektów m.in. przy ul. Długiej, ul. Izaaka, ul. Czarnowiejskiej i ul. Kalwaryjskiej.

Lokale w Nowej Hucie położone są m.in. na os. Stalowym, os. Teatralnym,              os. Górali, os. Handlowym, czy os. Uroczym. Na szczególną uwagę zasługuje pustostan lokalu użytkowego o powierzchni 76,60 m² usytuowany w budynku na os. Teatralnym 3 w Krakowie, znajdujący się w dobrym stanie technicznym, zwolniony przez instytucję bankową.

Ceną wywoławczą do licytacji czynszu za 1 m² pow. użytkowej lokalu będzie stawka najwyższa ze zgłoszonych w ofercie na dany lokal użytkowy, przy czym deklarowana stawka nie może wynieść mniej niż kwota określona w regulaminie aukcji. Minimalna kwota przewidziana regulaminem uzależniona jest od rodzaju deklarowanej działalności i strefy miasta, w której znajduje się dany lokal.

Aukcja rozpocznie się  30 lipca 2010 r. o godz. 1000 w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, os. Złotej Jesieni 14 (sala konferencyjna – III piętro). Warunkiem udziału w aukcji jest złożenie oferty do 29 lipca do godz. 11ºº oraz dokonanie wpłaty wadium  do 29 lipca do godz. 9.30. Informacji dotyczących zasad przeprowadzenia aukcji udziela Referat Lokali Użytkowych    i Fortów Zarządu Budynków Komunalnych, pod numerem telefonu 12616-6154, 12616-6155. Więcej informacji znajduje się pod adresem internetowym www.zbk.krakow.pl. (KS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 10-07-23
Data aktualizacji: 2010-07-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź