Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Królewskie Wakacje

Co trzeba robić żeby być mądrym, ale żeby nie trzeba było się uczyć? Jak zostaje się prezydentem i czy rządzenie nie jest nudne? – Takie pytania zadawały Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu dzieci biorące udział w akcji „Królewskie Wakacje", które 19 lipca (czwartek) odwiedziły Magistrat.

„Nauka jest bardzo ważna, ale jeśli mam coś doradzić to szczególnie polecam czytanie książek i to najróżniejszych - od przygodowych po naukowe" – odpowiadał na pytanie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Wyjaśnił także jak wybierany jest prezydent Miasta, dodał również, że jeśli chodzi o nudę to mieszkańcy miasta, współpracownicy i dziennikarze mają tyle ważnych spraw, że nie pozwalają by prezydent się nudził.

Projekt „Królewskie wakacje", realizowany od 12 lat przez Ewę Bielecką i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, powstał na kanwie wieloletnich doświadczeń zdobytych i wzbogacanych w corocznych programach poświęconych organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mieszkający w Krakowie, pochodzący głównie z rodzin wielodzietnych i będących w trudnej sytuacji finansowej, przez całe wakacje mają możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc w Krakowie.

Przygotowywane przez współpracujących ze stowarzyszeniem pedagogów, programy edukacyjne, pokazują Kraków, jako stolicę Małopolski, która łączy w sobie elementy historii, tradycji i nowoczesności oraz kultury i rekreacji. Młodzi ludzie odwiedzają m.in. oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Park Wodny i kino Kijów.Centrum. Integralną częścią projektu jest rozpoczynający okres wakacyjny piknikdla dzieci i młodzieży.

Projekt jest dofinansowany przez miasto i jednostki miejskie, realizowany jest m.in. przy współpracy z Policją i Strażą Miejską . Co roku obejmuje ponad tysiąc dzieci (Magistrat odwiedziło ponad 40 z nich). (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-07-19
Data aktualizacji: 2012-07-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź