Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Inwestycje strukturalne

350 mln zł na inwestycje infrastrukturalne w Krakowie

Komunikat archiwalny 2022-03-29

Wielomilionowe rządowe środki finansowe na inwestycje infrastrukturalne zagwarantowane dla Krakowa w związku ze współorganizacją przez miasto Igrzysk Europejskich w 2023 r. Umowa w tej sprawie została podpisana przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Ulica Forteczna

Ulica Forteczna otwarta dla ruchu

Komunikat archiwalny 2023-04-27

Rozbudowa ul. Fortecznej na odcinku od ul. Zakopiańskiej do ul. Zawiszy dobiegła końca. Od 27 kwietnia została otwarta dla ruchu.

XIII

Ulica Kamieńskiego: nocny remont dla wygody mieszkańców

Komunikat archiwalny 2023-04-21

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ulicy Kamieńskiego (Dzielnica XIII Podgórze). Z myślą o wygodzie mieszkańców, są one realizowane nocami. Ruch na tej ruchliwej arterii w ciągu dnia pozostaje niezakłócony.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Modernizacja fragmentu ul. Nowohuckiej

Komunikat archiwalny 2023-04-26

Ruszyła modernizacja jezdni ul. Nowohuckiej na odcinku od ronda 308 Dywizjonu do węzła im. Rayskiego. Prace potrwają do 28 kwietnia. Przejezdność jest zachowana, ruchem sterują uprawnione osoby.

XII

Prace na ulicy Teligi wkroczyły w kolejny etap

Komunikat archiwalny 2023-05-05

Trwa modernizacja fragmentu ul. Leonida Teligi (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim). W piątek, 5 maja, rozpoczęły się roboty bitumiczne na odcinku od ul. Erazma Jerzmanowskiego do ul. Konrada Wallenroda.

XII

Trwa modernizacja ul. Teligi

Komunikat archiwalny 2023-05-16

Do końca maja trwały prace związane z modernizacją ulicy Teligi na Prokocimiu, kluczowej drogi dla obsługi komunikacyjnej dzielnic XII i XIII.

Dzielnica I I

Nocna modernizacja fragmentu al. Słowackiego

Komunikat archiwalny 2023-05-05

Aleja Juliusza Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Łobzowską do skrzyżowania z ul. Krowoderską zyska nową nawierzchnię. Prace toczą się nocami, przejezdność będzie zachowana.

Budowa KST do Górki Narodowej z dofinansowaniem igrzyskowym

Komunikat archiwalny 2022-12-01

38 milionów złotych – to kwota, jaka zostanie przeznaczona przez polski rząd na dofinansowanie budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej w ramach środków przeznaczonych na przygotowanie III Igrzysk Europejskich w naszym mieście.

Przebudowa węzłów „Bagatela” i „Piłsudskiego” – dziś spotkanie informacyjne

Komunikat archiwalny 2022-12-07

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje się do modernizacji torowiska tramwajowego na węzłach przy Teatrze Bagatela oraz na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Straszewskiego. Już dziś, 13 grudnia, odbędzie się specjalne spotkanie informacyjne online dotyczące tych inwestycji.

Zielone światło dla budowy parkingu P+R na Górce Narodowej

Komunikat archiwalny 2023-03-03

Wydział Architektury i Urbanistyki UMK wydał decyzje, które pozwalają na rozpoczęcie budowy parkingu P+R na Górce Narodowej wraz z terminalem autobusowym i pętlą dla szybkiego tramwaju. To otwiera drogę do prac na końcówce inwestycji.

Znajdź