Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Inwestycje strukturalne

Padel i teqball na Rynku Głównym

Komunikat archiwalny 2023-06-16

Krakowski rynek stał się widowiskową scenerią dla rozgrywek w dwóch dyscyplinach igrzysk europejskich: padel i teqball. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, trybuny mogą pomieścić 720 osób.

Zmodernizowane obiekty sportowe arenami igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-30

Kraków i Małopolska jako gospodarze III Igrzysk Europejskich zyskali okazję do wykonania licznych inwestycji ze środków centralnych. Część z aren powstała w zasadzie od podstaw. W Krakowie na inwestycje związane z infrastrukturą sportową przewidziano ponad 130 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rywalizacja sportowa w ramach igrzysk europejskich toczyła się na nowoczesnych obiektach.

Jerzy Muzyk

Igrzyska pomogą Miastu

2023-06-13

Gigantyczne pieniądze na szereg inwestycji infrastrukturalnych i sportowych – m.in. to zyskał Kraków na organizacji Igrzysk Europejskich. Wszystkie prace już udało się zakończyć. Na temat tych najważniejszych z wiceprezydentem Krakowa Jerzym Muzykiem rozmawia Tadeusz Mordarski.

Zamknięcie fragmentu ul. Bulwarowej

Komunikat archiwalny 2023-06-05

W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi ruszyła budowa i demontaż infrastruktury sportowej i technicznej w rejonie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Bulwarowej – informuje organizator wydarzenia, spółka Igrzyska Europejskie 2023.

Igrzyska dla kibiców, ale i dla mieszkańców

Komunikat archiwalny 2023-04-28

350 milionów złotych – taką dotację na inwestycje infrastrukturalne otrzymał Kraków w ramach odbywających się tego lata Igrzysk Europejskich. To pieniądze na konkretne inwestycje drogowe, które po zakończeniu sportowych zmagań będą służyć mieszkańcom jeszcze przez długie lata.

Zakończenie przebudowy ul. Królowej Jadwigi – tak kursują autobusy

Komunikat archiwalny 2023-05-24

Zakończyła się przebudowa ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. 1 czerwca, został przywrócony ruch samochodów, a także autobusów komunikacji miejskiej. Oto szczegóły zmian w kursowaniu linii dziennych i nocnych.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
IV

Wymiana nawierzchni na ul. Bratysławskiej

Komunikat archiwalny 2023-05-24

W zeszłym roku na ul. Bratysławskiej zrealizowano prace brukarskie, teraz czas na wymianę nawierzchni. Roboty, które zaplanowano na dwa dni, rozpoczęły się w czwartek, 25 maja.

Modernizacja ul. Janickiego rozpoczęta

Komunikat archiwalny 2023-02-20

21 lutego rozpoczęła się modernizacja ul. Klemensa Janickiego na os. Ugorek. Pracami objęta zostały jezdnia, chodniki oraz miejsca parkingowe na odcinku od ul. Ugorek do ul. Niedużej.

XVIII XVIII V

Stadion Miejski im. H. Reymana z pozytywną decyzją PSP

2023-06-05

Zakończył się główny etap prac związanych z modernizacją Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich.

Trasa Łagiewnicka

Nowy impuls dla krakowskich inwestycji

2022-06-08

Budowy ważnych dla miasta dróg, remonty kluczowych ulic, ścieżek rowerowych i chodników oraz modernizacje torów tramwajowych – to wszystko czeka nas w Krakowie w najbliższych 12 miesiącach. Te gigantyczne inwestycje związane są m.in. z Igrzyskami Europejskimi, które odbędą się w stolicy Małopolski na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Co ważne, pieniądze na projekty dostaniemy z budżetu państwa.

Znajdź