Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Strefa 30 i plan miejscowy

Radni Łukasz Maślona i Łukasz Wantuch złożyli interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa. Sprawy w nich poruszane dotyczą m.in. planu miejscowego „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa”, strefy 30 czy remontu chodnika i miejsc parkingowych przy ul. Celarowskiej.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Radny Łukasz Maślona, w związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, prosi Prezydenta o informację, kiedy Urząd Miasta Krakowa zamierza przekazać pod obrady Rady Miasta Krakowa ostateczny projekt MPZP „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa” – etap B. - Proszę również o informację, czy w trakcie procedury planistycznej dla terenów objętych tym planem wydawane były przez UMK decyzje WZ i pozwolenia na budowę? Jeśli tak to jakie, kiedy i co było ich przedmiotem? Proszę o wskazanie konkretnych parametrów i lokalizacji inwestycji, które zostały ewentualnie dopuszczone na mocy wydanych WZ-tek lub pozwoleń na budowę od początku procedury planistycznej – pisze radny w interpelacji.

Radny Łukasz Wantuch dopytuje o Strefę 30. - Na dużym obszarze miasta Krakowa zostało ustanowiona Strefa 30, niestety nie jest ona respektowana przez kierowców. Kontrole osobiste są mało wydajne, dlatego zwracam się z zapytaniem, czy są jakieś możliwości lepszej egzekucji tego zapisu – pyta radny w interpelacji.

Dwie interpelacje radnego Wantucha dotyczą ul. Celarowskiej. Pierwsza, to prośba o przycięcie drzew przy budynku przy ul. Celarowskiej 18, obok placu zabaw. - Problem zgłosił mi mieszkaniec bloku. Podczas deszczu tworzą się zacieki na elewacji. Ze względu na intensywne deszcze prosiłbym o potraktowanie sprawy jako pilnej – argumentuje radny Wantuch.

W drugiej interpelacji radny prosi o  remont chodnika i miejsc parkingowych przy ulicy Celarowskiej 18 i 20. - Jeżeli jest to niemożliwe w tym roku, proszę o podanie kwoty abym mógł stosowną poprawkę złożyć do budżetu miasta Krakowa na rok 2022 – wnioskuje radny Wantuch.

pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-08-23
Data aktualizacji: 2021-08-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź