Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Karta Rodzinna coraz popularniejsza

Do końca marca do Programu Krakowska Karta Rodzinna 4+ przystąpiły 994 rodziny - co wg danych z Głównego Urzędu Statystycznego (opracowanych na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku) stanowi blisko 90% uprawnionych do korzystania z niego mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków!

Tak duże zainteresowanie Programem świadczy o tym, że takie wsparcie dla rodzin jest potrzebne i przez beneficjentów doceniane.

Krakowska Karta Rodzinna 4+ to kolejny element polityki prorodzinnej realizowany przez Gminę Miejską Kraków, mający na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych zameldowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków lub ją zamieszkujących i odprowadzających podatki dochodowe do Urzędów Skarbowych właściwych dla mieszkańców Krakowa.

Krakowska Karta rodzinna 4+ to system ulg i rabatów udzielanych zarówno przez instytucje miejskie jak i partnerów komercyjnych. Ulgi wynoszą od 3% do 50% i są udzielane w kategoriach: komunikacja miejska, kultura, usługi, sklepy, sport i rekreacja, gastronomia oraz zdrowie. W ramach Programu beneficjenci mogą skorzystać z szeregu dodatkowych akcji proponowanych przez Partnerów. Zniesione kryterium dochodowego przy staraniu się o „ becikowe gminne", pierwszeństwo w zapisach do żłobka czy możliwość zapewnienia dzieciom wypoczynku letniego -  to tylko część oferowanych profitów.

Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z rabatów oferowanych przez blisko 140 partnerów w prawie 200 miejscach! Szczegółowa oferta znajduje się na portalu www.kkr.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-02
Data aktualizacji: 2014-04-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź