Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zielony Ład w Krakowie

2023-06-05

6 czerwca podczas ekologicznego pikniku rodzinnego w parku Jordana zastępca prezydenta Jerzy Muzyk zaprezentował opracowanie Krakowski Zielony Ład – Porozumienie Green City Accord. Nowy dokument jest aktualizacją zeszłorocznej edycji Krakowskiego Zielonego Ładu, który zbiera inicjatywy proekologiczne i proklimatyczne realizowane przez miasto w jednym miejscu.

Wybierz miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi i zgłoś je w plebiscycie

2023-06-02

Zapewne masz ulubioną restaurację, centrum sportu lub twórczych działań, gdzie zabierasz swoją rodzinę. A może znasz miejsca, które ze względu komfort i atmosferę są uwielbiane przez dzieci? Zgłoś je do udziału w 5. edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi". Można to zrobić do 31 lipca – wystarczy wypełnić formularz online.

Seminarium o propagandowych przekazach dnia codziennego

2023-06-01

12 czerwca odbędzie się seminarium pt. „Słowo i emocje w propagandowych przekazach dnia codziennego”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Sekcję Komunikowania Politycznego Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Instytut Dziennikarstwa Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Nowej Huty.

Przedszkolaki i seniorzy w jednym CEL-u

2023-06-01

Dlaczego samolot lata? Jak wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera? Co zrobić, żeby kupić bilet za niewielkie pieniądze? Od ponad pięciu lat m.in. na te pytania odpowiadają pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, którego misją jest przybliżenie wiedzy lotniczej różnym grupom odbiorców – od dzieci przez studentów aż po seniorów.

Do Krakowa nadciąga kosmiczne lato!

2023-06-01

W czerwcu miejska kampania „Kraków. Wszechświat możliwości” skupi się na popularyzacji wątków związanych z nauką i techniką. Przekonamy się m.in., jak ważną rolę w życiu i rozwoju miast, społeczeństw, a także każdego z nas, odgrywają odkrycia – te małe i te duże. Wystawy, piknik, spacery, eksperymentowanie i kosmos tak blisko jak sufit – tu i ówdzie spotkamy Mikołaja Kopernika, którego 550-lecie urodzin obchodzimy w tym roku!

Wybierz się na Zakrzówek i poznaj EkoEksperymentarium

2023-05-29

Eko w domu, eko w mieście, eko na naszej planecie! Dowiedz się, jak podczas codziennych, nawet najdrobniejszych czynności, zadbać o środowisko. Oszczędzanie wody, segregacja śmieci czy ograniczanie zużycia plastiku to tylko przykłady proklimatycznych zachowań. Zobacz EkoEksperymentarium i przekonaj się, że bycie eko ma znaczenie i pozytywnie wpływa na otaczający nas świat. Interaktywna wystawa jest otwarta do 31 sierpnia w parku Zakrzówek – budynek B2 przy ul. Wyłom.

Super Energia zaprasza do udziału w misji edukacyjnej

2023-05-30

W krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych rozpoczęły się warsztaty edukacyjne z zakresu ochrony powietrza „Super Energia i Misja Edukacja”.

Prawne aspekty przemocy w środowisku pracy

2023-05-30

Krakowska Fundacja Start Tango wydała kolejną publikację dotyczącą prawnych aspektów przemocy w środowisku pracy. Materiały z założenia mają pomóc poszkodowanym odzyskać sprawczość oraz pełnić rolę prewencyjną tak, aby każda osoba, która zetknie się z agresją ze strony współpracowników wiedziała, co robić i do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji.

„Kraków w formie” promuje zdrowie i szkoli nauczycieli

2023-05-29

W ramach kampanii „Kraków w formie” miasto zaprasza nauczycieli do udziału w szkoleniach, których tematyka dotyczy troski o zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponad 800 nowych miejsc dla maluchów

2023-05-26

W ciągu kilku lat miasto chce zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach o co najmniej 800. Zadania w budowę nowych placówek i modernizację już istniejących mogą liczyć na dofinansowane z rządowego programu Maluch+ na lata 2022–2029. Za realizację projektów mających na celu zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Znajdź