Aktualności

Konkurs wiedzy ekologicznej w DPS na os. Hutniczym

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej Nowa Huta na os. Hutniczym 5 wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej.  Sprawdzano ich wiedzę na temat roślin antysmogowych, smogu, recyklingu oraz zasad segregacji odpadów. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję odwiedzić Lamusownię.

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą mogły narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Ósmoklasisto, myślisz o zawodzie? Skocz na targi do „Meliorka”

W czwartek, 23 stycznia w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji odbędą się 18. Styczniowe Targi Szkół Zawodowych – impreza edukacyjna, która ma pomóc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi kształcenia. W wydarzeniu weźmie udział 25 zespołów szkół technicznych, które w ciekawej formie zaprezentują ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

Centrum Młodzieży zaprasza na ferie zimowe

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie zimowe. W programie: gry i zabawy, warsztaty tematyczne oraz projekcje filmów.

Akcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą

W ramach akcji „Zima w szkole 2020” samorządowe szkoły podstawowe przygotowały dla najmłodszych krakowian, którzy spędzą ferie w mieście, bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania, a także dających możliwość odpoczynku przed kolejnym semestrem nauki. Ferie w Małopolsce trwają od 27 stycznia do 7 lutego.

Zimowe półkolonie z Krakowskim Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury zaprasza dzieci na zimowe półkolonie z Fundacją Sztukarnia, które odbędą się w dniach 27 stycznia – 7 lutego.

Styczniowa odsłona święta Rynku Podziemnego

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejną odsłonę święta Rynku Podziemnego, stanowiącą kontynuację cyklu „Drążenie miasta” poświęconego żywiołom. Głównym „bohaterem" styczniowych spotkań jest ... ogień. Wydarzenie potrwa do wtorku, 28 stycznia.

AGH podejmuje współpracę z kontrwywiadem wojskowym

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego, działająca między innymi w zakresie ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi dla obronności państwa, bezpieczeństwa i zdolności bojowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, 16 stycznia podpisały porozumienie o współpracy. Zawarta umowa będzie skutkować m.in poszerzeniem oferty kształcenia na unikatowym kierunku studiów w AGH, jakim są Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce.

Zima w mieście na wesoło w MDK „Lotnicza”

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Lotniczej 1 zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w akcji „Zima w mieście na wesoło", którą organizuje w dniach 27 stycznia–7 lutego.

Ferie zimowe w Muzeum Krakowa

Spędzasz ferie zimowe w Krakowie? Muzeum Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – to ciekawe propozycje na pożyteczne spędzenie zimowej kanikuły w muzealnych placówkach położonych w różnych lokalizacjach Krakowa.