Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rusza rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15

2022-09-28

Niebawem rozpocznie się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15. We wtorek, 27 września, w siedzibie Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisano umowę na realizację inwestycji z wyłonionym w przetargu Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym ŁĘGPRZEM Sp. z o.o.

Kluby Rodziców ze wsparciem UNICEF

2022-09-27

UNICEF wspiera krakowskie Kluby Rodziców jako model świetlicy środowiskowej dla rodzin. Dzięki tej pomocy finansowane są dodatkowe zajęcia integracyjne dla polskich i ukraińskich rodzin.

Z pomocą UNICEF-u powstało Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

2022-09-27

Od 1 września działa Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, które powstało przy współpracy samorządu Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ośrodek ma charakter integracyjny i jest przeznaczony zarówno dla polskich, jak i dla ukraińskich dzieci. Opieką otoczone są tutaj dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, np. z autyzmem.

Międzyszkolny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

2022-09-23

26 września na zrewitalizowanych pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 149 odbył się Międzyszkolny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w piłce nożnej i siatkówce.

Martwisz się o swoje dziecko? Ruszyła specjalistyczna pomoc dla dzieci z poszczególnych dzielnic

2022-09-16

Dziecko nie zawsze mówi wprost, że coś je gnębi. O niektórych problemach trudno rozmawiać z rodzicami, czasami nie wiadomo, jak znaleźć właściwe słowa. Młody człowiek może jednak wysyłać sygnały, że dzieje się coś niepokojącego, a opiekun powinien umieć je rozpoznać, by w porę zareagować i okazać dziecku wsparcie. Dlatego Wydział Edukacji UMK wraz ze Szpitalem Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie zachęcają rodziców i opiekunów poszukujących wsparcia dla dziecka do kontaktu z zespołem infolinii Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe.

Wrześniowy „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”

2022-09-26

Jesienią wracamy z akcją „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”. Do piątku, 30 września, w zamian za elektroodpady uczniowie osiemnastu krakowskich szkół otrzymają sadzonki 4 tys. roślin doniczkowych.

Chcesz mieć wpływ na kulturę miasta? Zgłoś propozycje do Krakowskiego Archipelagu Kultury!

2022-08-26

Do piątku, 14 października, można zgłaszać propozycje do Programu Edukacji Kulturowej dla Krakowa – Krakowski Archipelag Kultury, obejmującego m.in. warsztaty i szkolenia dla edukatorów i animatorów kultury oraz współrealizację działań edukacyjnych i animacyjnych z uczestnikami projektu.

Ruszyła druga w Polsce szkolna Akademia Huawei

2022-09-22

Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie jest drugą szkołą ponadpodstawową w Polsce, która podjęła współpracę z Akademią Huawei, dzięki czemu uczniowie otrzymają dostęp do ogólnoświatowej platformy i całej gamy specjalistycznych kursów.

Sala sensoryczna w szkole w Kościelnikach otwarta

2022-09-21

W Szkole Podstawowej nr 141 w Kościelnikach oddana została do użytku sala sensoryczna. Nowohucka placówka wzbogaciła się o urządzenia tworzące kompleksowy system terapeutyczny stosowany wobec dzieci z opóźnieniami psychoruchowymi, zaburzeniami mowy i trudnościami w nauce szkolnej.

Program edukacyjny „Dukaty Decjusza"

2022-09-20

Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna po wakacjach kolejną edycję programu edukacyjnego „Dukaty Decjusza”, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Jest to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce.

Znajdź