Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Jak złożyć wniosek do BO – krok po kroku

2023-02-08

Jeśli macie już pomysł na zadanie do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, ale nie wiecie jeszcze jak to zrobić, podpowiadamy, jak wypełnić formularz wniosku.

Zostań dyrektorem szkoły! Prezydent Krakowa ogłosił harmonogram konkursów

2023-02-07

Miasto Kraków co roku organizuje konkursy, podczas których wyłaniani są dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli, ale też poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz młodzieżowych domów kultury. Zbliżającej się wiosny odbędzie się ich ponad 50. Znany jest już dokładny harmonogram oraz termin składania dokumentów aplikacyjnych.

Wystartowała kolejna edycja Akademii Asystentów Międzykulturowych

2023-02-07

W Krakowie trwają ferie zimowe. Asystenci międzykulturowi zatrudnieni w krakowskich szkołach poświęcają ten czas na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji. Jest to możliwe za sprawą trzeciej edycji Akademii Asystentów Międzykulturowych. W całodniowych warsztatach i treningach prowadzonych m.in. przez ekspertów Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) weźmie udział ponad 70 osób.

Jak prowadzić warsztaty literackie dla dzieci? Wystartowały szkolenia w pałacu Potockich

2023-02-07

„PROPAGACJE. Jak prowadzić literackie warsztaty dla dzieci?” – to tytuł cyklu szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli krakowskich przedszkoli. Ich celem jest podniesienie kompetencji, wiedzy i praktycznych umiejętności, które pozwolą na prowadzenie ciekawych działań edukacyjnych promujących czytelnictwo wśród najmłodszych.

Teatr VLO

Daj porwać się scenie z Teatrem VLO

2023-02-06

Uczniowie z V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie założyli teatr uczniowski VLO. Przyświeca im idea Temidy Stankiewicz-Podhorecka, która stwierdziła, że „teatr jako jedyny jest syntezą wszystkich sztuk tworzących kulturę”.

Zdobądź tytuł „Czytelnika Roku” w Bibliotece Kraków!

2023-02-03

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki w każdym wieku do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Czytelnik Roku 2023”. Udział w nim może wziąć każdy, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków.

„Kraków dla równości” – rozpoczynamy prace nad programem

2023-02-02

Miasto wrażliwe, reagujące na krzywdę, dom wszystkich i dla wszystkich otwarty. Taki właśnie Kraków pragniemy budować. Chcemy, by nasze miasto stawało się przestrzenią bezpieczną, wolną od przemocy i wykluczenia. Nie bez przyczyny Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność, szacunek i otwartość to wartości, które są wpisane w DNA naszego miasta.

AGH Space Systems zwycięzcą zawodów International Rover Challenge 2023 w Indiach

2023-02-01

Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy wyniki klasyfikacji generalnej międzynarodowych zawodów International Rover Challenge 2023 w Indiach. Zespół AGH Space Systems, reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, okazał się najlepszy, pokonując w finale 17 drużyn z całego świata! Rozgrywane w Azji IRC należą do jednych z największych na świecie studenckich zawodów łazików planetarnych i konkursów robotyki kosmicznej.

Zobacz program MuFo na luty

2023-02-01

W lutym w Muzeum Fotografii zapowiada się sporo atrakcji: w ferie dzieci mogą wziąć udział w zajęciach Zimowego Małego Klubu MuFo, a dla dorosłych przygotowano oprowadzania po wystawach i wyjątkowe wydarzenie na Walentynki! W drugiej połowie miesiąca odwiedzi MuFo Anna Musiałówna, jedna z najlepszych polskich fotoreporterek – przed spotkaniem autorskim poświęconym jej książce „Z drugiej strony szkła” odbędzie się pokaz zdjęć, które specjalnie z tej okazji wyciągnięto z magazynów.

Wkrótce ruszy budowa Centrum Kultury Ruczaj

2023-02-01

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa Centrum Kultury Ruczaj przy ul. Przyzby. Inwestycja została podzielona na pięć etapów, ostatni zakończy się w 2025 r.

Znajdź