Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Krakowski łazik marsjański leci do USA

2022-05-27

Już 1 czerwca rozpoczną się finały zawodów University Rover Challenge 2022, podczas których zespół AGH Space Systems zmierzy się z 36 projektami łazików marsjańskich z całego świata. Na studentów czeka wiele wyzwań, a wśród nich wysokie temperatury na pustyni Utah, ponieważ to właśnie tam, corocznie, rywalizują ze sobą najlepsze zespoły konstrukcyjne.

Koncert z okazji Dnia Uniwersytetu Ekonomicznego

2022-05-24

Koncert odbędzie się 28 maja o godz. 17.00 na Małym Rynku. Jego podniosły charakter ma podkreślić solidarność, a także dotychczasową i przyszłą współpracę dwóch miast partnerskich – Krakowa i Lwowa.

Weź udział w konkursach w ramach pochodu Lajkonika

2022-05-24

Pochód Lajkonika to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji Krakowa, która od kilku wieków przyciąga tłumy widzów. W czwartek, 23 czerwca, po dwuletniej przerwie, ponownie będzie można spotkać się z Lajkonikiem i jego orszakiem na ulicach Krakowa, a już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w Lajkonikowych konkursach!

Wygraj „Kod Krakowa” na Dniu Otwartym Magistratu

2022-05-23

Uwaga gracze! Można zdobyć ostatni, zafoliowany, nienaruszony egzemplarz gry planszowej „Kod Krakowa”! To główna nagroda w turnieju, który odbędzie się z okazji Dnia Otwartego Magistratu, w niedzielę, 5 czerwca o godz. 11.00, w sali Portretowej UMK przy placu Wszystkich Świętych.

Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK

2022-05-24

Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku MPK SA organizuje w niedzielę, 29 maja, od godz. 12.00 do 15.00, w zajezdni tramwajowej Nowa Huta przy ul. Ujastek 12. Dla dzieci zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, w tym m.in. możliwość samodzielnego poprowadzenia prawdziwego tramwaju.

 ogród edukacyjny MPO

Odwiedź Ogród Edukacyjny krakowskiego MPO

2022-05-23

Zbliża się dziesiąta edycja Święta Rodziny Krakowskiej. Z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza w sobotę, 28 maja, do odwiedzenia Ogrodu Edukacyjnego, zlokalizowanego w Centrum Ekologicznym Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40.

W Krakowie funkcjonuje 36 przyszkolnych „Ogrodów z klasą”

2022-05-19

W Krakowie promujemy zakładanie ogrodów szkolnych. Program „Ogród z klasą” pozwala dzieciom oswoić się z pracami w ogrodzie, a także poznać rośliny sezonowe i zioła. Uczniowie i przedszkolaki z 36 placówek oświatowych biorą jednocześnie udział w ważnej lekcji ekologii.

Jak ukraińska młodzież czuje się w Krakowie?

2022-05-19

Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie Centrum Badań Młodzieży Uniwersytetu Pedagogicznego we współpracy z miastem zrealizowało projekt badawczy dotyczący ukraińskiej młodzieży mieszkającej i uczącej się w Krakowie. Raport z badania, przeprowadzonego w ramach projektu Krakowski Barometr Młodzieży, został właśnie opublikowany na stronie Młody Kraków.

Bezpłatne szkolenia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy / Безкоштовне навчання польській мові для біженців з України

2022-05-19

W Krakowie liczba uchodźców, którzy znaleźli pracę sięga prawie 4 tysięcy osób. Główną barierą uniemożliwiającą aktywizację zawodową obywateli Ukrainy jest brak wystarczającej znajomości języka polskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych pracodawców w zakresie zabezpieczania potrzeb kadrowych, Grodzki Urząd Pracy podjął decyzję o przeprowadzeniu kursu dla uchodźców szukających pracy w Krakowie pn. „Szkolenie z języka polskiego dla obywateli Ukrainy – podstawy komunikacji w życiu codziennym”.

Основною перешкодою для професійної активізації громадян України є недостатнє знання польської мови. Для того, щоб задовольнити очікування місцевих роботодавців щодо забезпечення потреб у кадрах, Міське управління праці вирішило провести курс для біженців, які шукають роботу в Кракові, під назвою «Навчання польською мовою для громадян України – основи спілкування в повсякденному житті».

Kto w tym roku zostanie laureatem Nagrody Weyssenhoffa?

2022-05-18

Przez ostatnie dwa miesiące krakowska młodzież zgłaszała kandydatów do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa, ustanowionej przez prezydenta Krakowa dla podkreślenia znaczenia pracy i działalności na rzecz młodzieży w Krakowie. Znamy kandydatów do tegorocznej edycji nagrody.

Znajdź