Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

O Wesołej podczas Międzynarodowego Biennale Architektury

2021-10-23

Wesoła może być wizytówką Krakowa. Już w najbliższą środę, 27 października, temat zagospodarowania poszpitalnego terenu będzie przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowego Biennale Architektury.

Ruszył nabór do projektu „Złap za STER!”

2021-10-22

Ruszył nabór do projektu „Złap za STER!”, współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeśli chcesz uzupełnić kwalifikacje lub nauczyć się czegoś nowego – zostań uczestnikiem programu.

Kraków ma Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą

2021-10-17

Kraków jest jedynym miastem Małopolski, które zostało wyłonione przez Ośrodek Rozwoju Edukacji do stworzenia Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. Nowy ośrodek rozpoczął działalność w wakacje. Jego pracownicy będą wspierać nauczycieli w pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych, prowadząc m.in. konsultacje, superwizje i zajęcia modelowe.

Darmowe konwersacje językowe z AEGEE-Kraków

2021-10-17

Darmowe Konwersacje Językowe to cykliczny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków, którego celem jest nauka języków obcych w małych grupach.

„W chocholim tańcu” – warsztaty i konkurs dla uczniów

2021-10-17

W tym roku minęło 120 lat od premiery scenicznej „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji w Domu pod Krzyżem na ul. Szpitalnej 21 można oglądać wystawę pt. „W chocholim tańcu”. Teraz Muzeum Krakowa zaprasza uczniów krakowskich szkół do wzięcia udziału w specjalnej lekcji, warsztatach, a także konkursie.

Wolontariusze pomagają w nauce dzieciom z rodzin zastępczych

2021-10-17

Dzieci przebywające w krakowskich rodzinach zastępczych spokrewnionych i niezawodowych, jak co roku mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy, którzy pomagają im w nauce. Uczą ich także jak kreatywnie spędzać wolny czas. Wolontariat może odbywać się w miejscu zamieszkania rodziny, u wolontariusza lub w formie zdalnej, w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Program Rozwoju Edukacji Obywatelskiej

Program Rozwoju Edukacji Obywatelskiej – konsultacje społeczne

2021-10-21

Do 29 października trwają konsultacje społeczne w sprawie Programu Rozwoju Edukacji Obywatelskiej w Krakowie na lata 2022-2025.

Nowe przedszkole przy ul. Jabłonkowskiej ucieszy także oko

2021-10-17

Przy ulicy Jabłonkowskiej trwa budowa nowego obiektu dla Samorządowego Przedszkola nr 38. Prace rozpoczęły się w sierpniu, po rozbiórce dotychczasowego budynku. Do nowych sal wprowadzi się sześć oddziałów, czyli 150 dzieci w wieku 2,5–5 lat. Pod względem architektonicznym będzie to jedno z ciekawszych samorządowych przedszkoli w mieście.

Drzewa na inaugurację roku akademickiego

Drzewa na inaugurację roku akademickiego

2021-10-17

Akademia Górniczo-Hutnicza wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej przystąpiła do cyklicznej akcji sadzenia drzew na terenie Krakowa. Co roku z okazji inauguracji nowego roku akademickiego, będzie przybywać kolejnych sadzonek.

Młodzież z IV LO we współpracy z UEK zgłębia zagadnienia urbanistyki

2021-10-17

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, także w tym roku szkolnym będą zgłębiać tematykę geografii ekonomicznej, urbanistyki i planowania przestrzennego pod okiem naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Udział w wykładach, warsztatach i zajęciach projektowych jest możliwy dzięki trwającej już od dwóch lat współpracy pomiędzy obiema instytucjami.

Znajdź komunikat