Aktualności

Zamknięcie prywatnych żłobków i klubów dziecięcych

Prywatne żłobki i kluby dziecięce na terenie Krakowa zostały zobowiązane do całkowitego zawieszenia swojego funkcjonowania do 10 kwietnia. W całym kraju wprowadzono stan epidemii.

Wirtualny spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Wiele instytucji kultury dołączyło do akcji #zostańwdomu, aby w trudnym czasie pandemii można było skorzystać z ich oferty kulturalnej. Jedną z nich jest Zamek Królewski na Wawelu.

Wiktoria Krogulska

Festiwal Kwarantanny – konkurs dla przedszkolaków i uczniów

Uczniowie już drugi tydzień pozostają w domach, realizując naukę online. Wieje nudą? Niekoniecznie! Także w tym czasie dzieci i młodzież mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Właśnie wystartował Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Na uczestników czekają nagrody.

Weź udział w konkursie plastycznym „Rowerem przez Kraków”

Szczęścia nie można kupić, ale można sobie kupić rower, a to już prawie to samo. Klub Kultury „Przegorzały” zaprasza do udziału w VIII konkursie plastycznym „Rowerem przez Kraków”, którego celem jest promocja komunikacji rowerowej w Krakowie.

Szkoły pracują w trybie online – na razie do Wielkanocy

W środę, 25 marca szkoły w całym kraju przeszły w tryb kształcenia na odległość. MEN wydało rozporządzenia wprowadzające obowiązek nauki w formie zdalnej na czas zawieszenia tradycyjnych lekcji w związku z epidemią COVID-19. Taki stan potrwa przynajmniej do 10 kwietnia.

Pokoloruj i odkrywaj z nami Kraków

Oto ciekawa propozycja dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych, a także ich rodziców na czas ogólnopolskiej kwarantanny. Serwis internetowy Kids in Kraków proponuje zabawę w kolorowanie i odkrywanie Krakowa.

Pomoc finansowa z PFRON dla studentów z niepełnosprawnościami

Do wtorku, 31 marca można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Bądźcie superbohaterami! Zostańcie w domu!

Chyba każdy z nas choć raz marzył o tym, aby zostać superbohaterem lub superbohaterką. Nigdy nie było to jednak tak łatwe do zrealizowania, jak właśnie teraz! Pokażcie swoją solidarność z innymi i w najbliższych dniach po prostu… zostańcie w domu! Bo dzięki temu możecie uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Jak młodzież radzi sobie z kwarantanną? – ankieta

Co młodzi ludzie wiedzą o aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem? Z jakich źródeł czerpią informacje? Czy czują się zagrożeni? – odpowiedzi na te pytanie szukają realizatorzy ankiety dla licealistów przeprowadzanej w ramach Krakowskiego Barometru Społecznego.

Apel miasta do rodziców i uczniów

Miasto wystosowało apel do rodziców, opiekunów i uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności w ciągu najbliższych dni. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w całej Polsce zostały zawieszone najpierw do 25 marca, a następnie do Wielkanocy. Dla wszystkich mieszkańców Krakowa to okres szczególnych wyzwań związanych m.in. z koniecznością zapewnienia opieki dzieciom, ale też ważna lekcja odpowiedzialności za zdrowie nasze, naszych bliskich oraz innych osób, bardziej podatnych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.