Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Porozmawiajmy o jadalnym Krakowie

2024-04-15

„Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu” to tytuł cyklu rozmów, do których Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zaprosił ekspertów w dziedzinie zdrowego żywienia i nie tylko. W najbliższą sobotę w pałacu Potockich porozmawiamy o relacjach wokół stołu, a we wtorek w Aptece Designu dowiemy się m.in., jak wspierać ekologicznych producentów żywności i cieszyć się zdrowymi produktami. Każdy może dołączyć do tych smacznych dyskusji – wystarczy się zapisać.

XVIII XVIII VIII

Ruszyła wyczekiwana przebudowa szkoły przy ul. Tynieckiej

2024-04-11

Komfort nauki dla uczniów i więcej miejsc dla przedszkolaków – to cel przebudowy Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna. Całość zostanie zamknięta w ciekawej bryle. 11 kwietnia położono symboliczny kamień pod rozpoczętą już budowę.

Nie łam się – zbadaj się! Trwa nabór do projektu

2024-04-10

Akademia Wychowania Fizycznego rekrutuje do projektu „Wpływ treningów w hipoksji na gospodarkę węglowodanową, lipidową i obrót kostny u kobiet 50–59 lat”.

Ruszyły zapisy do Gigathonu – największego hackathonu dla dzieci i młodzieży

2024-04-09

Giganci Programowania ogłaszają start zapisów do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Gigathon. Pierwsza edycja zakończyła się w lutym tego roku, gromadząc w sumie ponad 8000 młodych osób zainteresowanych programowaniem.

Odwiedź Ogród Doświadczeń im. St. Lema

2024-04-09

Już od 22 kwietnia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema. Jeśli ktoś raz odwiedził Ogród Doświadczeń to wie, że można tu spędzić kilka godzin wykonując samodzielnie eksperymenty lub uczestnicząc w zajęciach i warsztatach z edukatorami. Muzeum Inżynierii i Techniki stara się regularnie rozszerzać ofertę swojego oddziału.

Międzynarodowa konferencja: Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym

2024-04-09

W dniach 22-24 kwietnia w Zakładzie Uzdatnia Wody Kraków – Bielany odbędzie się Międzynarodowa Konferencja – Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (CEwater), będąca podsumowaniem projektu pt. „Opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)”.

Konkurs dla dzieci „Karramba – moja Kraina Deszczowców”

2024-04-09

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Karramba – moja Kraina Deszczowców”, zorganizowanym z okazji 40. rocznicy śmierci Stanisława Pagaczewskiego (1916–1984), autora cyklu książek „Przygody Baltazara Gąbki”.  

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krakowie

2024-03-26

W tym roku święto Ziemi w naszym mieście celebrujemy kilka dni. W związku z drugą turą wyborów samorządowych, świętowanie rozpoczęła impreza na terenach Nowohuckiego Centrum Kultury.

X

Dzień św. Jerzego w Forcie Jugowice

2024-04-09

W ten weekend, 20–21 kwietnia w Forcie Jugowice przy ul. Fortecznej 28 odbędzie się święto oddziału Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. Podczas wydarzenia na uczestników czekają liczne warsztaty, a wstęp na wystawy i udział we wszystkich wydarzeniach kosztuje 1 zł.

Klub Opowieści – otwarta przestrzeń spotkań w NCK

2024-04-08

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza dorosłych z dziećmi do Klubu Opowieści. Spotkania są formą otwartych warsztatów twórczych dla których materią jest słowo. Zaproszenie kierowane jest do tych, którzy lubią słuchać, zadawać pytania i szukać dziury w całym. Spotkania poprowadzi Jolanta Kogut.

Znajdź