Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Infolinia wsparcia psychologicznego dla rodziców i nauczycieli

2023-11-28

W Krakowie działa telefoniczna linia wsparcia psychologicznego dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy mogą porozmawiać ze specjalistą na temat zaburzeń rozwojowych i problemów psychicznych dzieci. Aby skorzystać z teleporady, wystarczy się zarejestrować.

Druga odsłona Akademii Bohaterów Klimatu wystartowała

2023-11-28

Świąteczne warsztaty żywieniowe, gry, doświadczenia, a także wizyty w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej, ekospalarni oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Bielany to tylko niektóre punkty programu, jakie zaplanowano dla uczestników drugiej edycji Akademii Bohaterów Klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury swoją całoroczną przygodę z Akademią rozpoczęli uczniowie z 10 klas z 10 krakowskich szkół podstawowych.

Jak zima, to tylko w TAURON Arenie Kraków

2023-11-24

Plenerowe lodowisko z bezpłatnymi godzinami dla dzieci i młodzieży, tory curlingowe na parkingu podziemnym areny, świąteczne warsztaty dla najmłodszych oraz Xplore Dome – widowisko multimedialne, które „wciągnie” widzów w wirtualną rzeczywistość i zabierze ich w podróż dookoła świata – to atrakcje, z których w tym sezonie będzie można skorzystać w największej zimowej strefie w Krakowie!

Mamuty na wystawie w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN

2023-11-24

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawę „Spadzista – krakowskie cmentarzysko mamutów”, na której zostaną zaprezentowane najcenniejsze okazy pochodzące ze stanowiska Kraków Spadzista. Otwarcie wystawy w siedzibie instytucji przy ul. św. Sebastiana 9 zaplanowane jest na 17 grudnia.

„MikoMIAUki, MikoHAUki” – czyli Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska

2023-11-24

Wspaniale jest dostać prezenty od Mikołaja, ale jeszcze lepiej samemu nim zostać. Jak to zrobić? Przygarnij lub nakarm! Przewodniczący Rady Miasta Krakowa już po raz piąty organizuje świąteczną zbiórkę dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i zaprasza mieszkańców Krakowa, uczniów i przedszkolaków do adopcji lub zapełnienia psich i kocich misek.

Dorastam, szukam, doświadczam, ALE wciąż #ogarniam życie

2023-11-23

Wartościowo spędzany czas wolny, silne więzi rówieśnicze i międzypokoleniowe, pasje, które pobudzają do działania, wsparcie otoczenia – na takim gruncie łatwiej jest budować odporność psychiczną, chronić się przed złymi wyborami i przepracowywać trudne emocje. Krakowskich uczniów inspiruje do tego miejski projekt #Ogarniam życie, którego druga edycja właśnie się rozpoczyna.

Klimat–Energia–Gospodarka Wodna

Zakochaj się w klimacie i… weź udział w konkursie

2023-11-16

Przed nami III edycja proklimatycznego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów krakowskich szkół pod nazwą „Zakochaj się w klimacie”. Do udziału w rywalizacji zapraszają – jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna i Młodzieżowa Rada Krakowa.

„Głos ciszy” – akcja społeczna krakowskich licealistów

2023-11-16

W V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie ruszył projekt społeczny „Głos ciszy” w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Akcja ma na celu podniesienie świadomości w społeczeństwie na temat zaburzeń integracji sensorycznej oraz nadwrażliwości sensorycznej.

Która książka powinna otrzymać Nagrodę Żółtej Ciżemki?

2023-11-13

Rozpoczął się etap zgłoszeń do tegorocznej 8. edycji Nagrody Żółtej Ciżemki. Do 31 stycznia 2024 r. można przekazywać propozycje polskich książek dla dzieci i młodzieży, które powinny zostać uhonorowane tym wyróżnieniem. Nieważne czy jesteś wydawcą, czytelnikiem czy rodzicem małego czytelnika – książkę do nagrody może zgłosić każdy.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w Krakowie

2023-10-30

Miasto we współpracy z Radiem Kraków realizuje cykl programów informacyjno-edukacyjnych o bezpieczeństwie. Eksperci poruszają w nim tematy związane m.in. z rozwijającą się cyberprzestępczością i hejtem w sieci, zagrożeniami w ruchu drogowym, problemami zdrowia psychicznego. Odsłaniamy skalę i typ zagrożeń, przypominamy, co robić i na co zwrócić uwagę w sytuacjach kryzysowych. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie we wtorki i czwartki.

Znajdź