Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny skejt na trakach historii

Na przełomie lipca i sierpnia Barbakan opanują deskorolkarze, którzy wezmą udział w drugiej edycji projektu Kulturalny skejt na trakach historii. Impreza organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa rozpocznie się 29 lipca (poniedziałek) i potrwa do 2 sierpnia (sobota).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zaopatrzyć się w imienną kartę uczestnika, którą można odebrać w Sklepie Underground przy ul. Floriańskiej 13. Karta uczestnika uprawniać będzie jej posiadacza do zwiedzania Murów Obronnych oraz wystawy Cracovia 3D. Rekonstrukcje cyfrowe historycznej zabudowy Krakowa w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) - w dniach 11–28 lipca.

Uczestnicy imprezy Kulturalny skejt na trakach historii muszą odwiedzić obydwa oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz wypełnić ankietę „Wiem, więc jadę”. Wypełnione ankiety wezmą udział w konkursie, który zostanie rozstrzygnięty 2 sierpnia w Barbakanie. 10 osób, które uzyskają największą ilość punktów otrzymają nagrody i pamiątki wydawnicze. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.mhk.pl.

Program:

29.07 – event deskorolkowy od godz. 10:30 do 16:00. W ramach imprezy zostaną zorganizowane zawody deskorolkowe „Best trick”.

30.07 – w godz. 11:00-16:00 odbędzie się kurs deskorolkowy dla początkujących; (w ramach kursu wyświetlony zostanie film deskorolkowy, zaproszony zostanie także specjalny gość, który opowie uczestnikom o swojej przygodzie z deskorolką).

1.08 – w godz. 11:00-16:00 obędzie się druga część kursu deskorolkowego, (podczas, którego wyświetlony zostanie film fabularny oparty na faktach pt: „Lords of dogtown” opowiadający o początkach deskorolki).

2.08 - w godz. 10:30-16:00 czas wolny dla uczestników przeznaczony na jazdę na rampie. O godzinie 16:00 odbędzie się wręczenie nagród i pamiątek wydawniczych 10 osobom, które uzyskają największą ilość punktów w ankiecie „Wiem, więc jadę”. W godz. 16:30-18:00 wyświetlany będzie film przygotowany przez MHK. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-07-21
Data aktualizacji: 2011-07-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź