Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wiceminister środowiska chwali krakowski system śmieciowy

„Kraków z budową nowego systemu gospodarki odpadami radzi sobie lepiej niż inne polskie miasta" – mówił Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska na zakończenie wizyty w naszym regionie.

„Każda nowa inicjatywa, a taką jest wdrażany przez gminy system gospodarki odpadami, może powodować komplikacje i problemy. Kraków ma to szczęście, że w porównaniu z innymi polskimi miastami, z tym wielkim projektem radzi sobie bardzo dobrze" – mówił wiceminister Stanisław Gawłowski, w trakcie konferencji prasowej, na zakończenie wizyty w naszym regionie. Spotkanie, w którym uczestniczyli też przedstawiciele miejskich spółek i małopolscy posłowie, odbyło się z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Podczas wizyty w Małopolsce wiceminister środowiska zapoznał się też ze stanem realizacji krakowskiej ekospalarni. „Również w tym przypadku Kraków może liczyć na słowa pochwały. Zakład powstanie w zakładanym terminie. Jest spora szansa, że po uruchomieniu spalarni, może spaść stawka opłaty śmieciowej, jaką płacą mieszkańcy" – zaznaczył Stanisław Gawłowski.

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Ireneusz Raś. „Kraków nie ma problemu z wdrażaniem nowych zasad odpadowych. Jest też szansa, że w perspektywie zostaną obniżone stawki opłaty śmieciowej" – mówił poseł PO.

Podczas wizyty w Krakowie, wiceminister środowiska wizytował też budowę zapory Świnna Poręba. Powstający od lat sztuczny zbiornik retencyjny na rzece Skawa ma olbrzymie znaczenie dla ochrony przeciwpowodziowej Krakowa. Wiceminister Gawłowski zapowiedział, że w przyszłym roku rozpocznie się piętrzenie wody.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-06-27
Data aktualizacji: 2013-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź