Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mieszkańcy Nowej Huty mają nowy ogródek jordanowski

Wschodnie tereny Nowej Huty wzbogaciły się o wielofunkcyjne boisko wraz z placem zabaw W miniony piątek, 3 grudnia obiekt przy ulicy Bardosa został przekazany mieszkańcom tej dzielnicy miasta. To kolejna inwestycja w Nowej Hucie, zrealizowana w ramach przedsięwzięć towarzyszących budowie ekospalarni śmieci.

Boisko o wymiarach 18x14 m ze sztuczną nawierzchnią oraz ogródek jordanowski z 20 urządzeniami do zabawy dla dzieci zostały wybudowane przez Miasto w ramach umowy społecznej podpisanej w czerwcu 2009 roku między Prezydentem Krakowa, wiceprzewodniczącym Rady Miasta, prezesem KHK SA i prezesem MPWiK SA a Radą Dzielnicy XVIII, reprezentującą mieszkańców Nowej Huty. Umowa zakłada realizację ponad 50 zadań i przedsięwzięć, towarzyszących budowie ekospalarni śmieci przy ulicy Giedroycia. Spora część z nich już została wykona.

Wartość inwestycji przy ulicy Bardosa wyniosła 455 715,21 zł. Wykonały firmy: Greta Sport z Dąbrowy Górniczej i SAMBUD z Węglówki.

Przypomnijmy, że na inwestycje kompensacyjne towarzyszące budowie Zakładu termicznego Przetwarzania Odpadów w ciągu i ostatnich dwóch lat Miasto i miejskie spółki wydały około 30 mln złotych. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-07
Data aktualizacji: 2010-12-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź