Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

17. PKO Bieg Trzech Kopców: start zapisów 7 sierpnia

Tegoroczny, 17. PKO Bieg Trzech Kopców, odbędzie się 22 września. Zapisy zostaną uruchomione 7 sierpnia o godz. 12.00. Limit uczestników w tej edycji wyniesie 3500 osób.

Fot. materiały prasowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Bieg Trzech Kopców to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów wynosi około 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Pokonując trasę biegu można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

17. PKO Bieg Trzech Kopców wraz z 21. Cracovia Maratonem oraz 10. Cracovia Półmaratonem Królewskim, wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2024. Każdy, komu w 2024 roku uda się ukończyć wszystkie trzy wyżej wymienione imprezy, zostanie uhonorowany specjalną nagrodą.

pokaż metkę
Autor: Mateusz Chwajoł
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-10
Data aktualizacji: 2024-07-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź