Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szachowi mistrzowie rywalizują w Krakowie

Taktyka, logika, refleks i umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika. Aż w końcu szach mat! A to wszystko w naszym mieście, w wykonaniu najlepszych szachistów 50+, którzy biorą udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Szachach. Rozgrywki, w których mierzy się aż 67 zespołów w całego świata, trwają do dziś, 12 lipca. W tym samym czasie krakowianie mogą również zapoznać się z wystawą poświęconą tej dyscyplinie na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Fot. pixabay.com

Zmagania szachistów można śledzić w Hotelu Galaxy przy ul. Gęsiej 22a. Zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych: 50+ i 65+. W mistrzostwach biorą udział drużyny z całego świata. Na listach startowych jest aż 67 zespołów z następujących krajów: Belgia, Brazylia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Polska, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, RPA, Słowacja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania (Anglia, Guernsey, Szkocja, Walia), Węgry, Włochy.

Organizatorami wydarzenia są Małopolski Związek Szachowy oraz Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE. Wsparcia finansowego udzieliło także Miasto Kraków. Jak czytamy na stronie organizatora – Małopolskiego Związku Szachowego, turniej jest doskonałą okazją dla wszystkich pasjonatów szachów do zobaczenia, jak swoje pojedynki rozgrywają najlepsi seniorzy w tej dyscyplinie. Wszyscy kibice są mile widziani.

Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów w Szachach to kolejna duża, międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się w naszym mieście w ostatnim czasie.

– Sport na światowym poziomie gości w Krakowie praktycznie na co dzień. Ale nie chodzi tylko o to, aby te imprezy się odbywały, zależy nam, aby najlepsi sportowcy oraz kibice nieustannie wracali do naszego miasta. To nasz plan na lata – podkreśla Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-05
Data aktualizacji: 2024-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź