Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zapraszamy na recyclingowe warsztaty szycia

Przywitaj lato z własnoręcznie wykonaną torbą! W ramach akcji „Lato na Grzegórzkach” w środę, 17 lipca w godz. 17.00–20.00 w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej odbędzie się bezpłatny warsztat szycia toreb z recyclingu. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy szczególnie mieszkanki i mieszkańców Dzielnicy II Grzegórzki.

W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli własnoręcznie uszyć spersonalizowaną torbę na lato z resztek materiałów. Każda z nich będzie wykonana według indywidualnego, zgodnego z gustem projektu. Wykrojenie potrzebnej formy będzie można wykonać samodzielnie lub – w razie potrzeby – skorzystać z fachowej pomocy ekspertek ze Szkoły kroju i szycia Slow Fashion Cafe, które zapewnią także maszyny do szycia, potrzebne do wykonania toreb. Pod ich okiem będzie można nauczyć się prostej obsługi maszyny do szycia.

Do udziału w warsztacie nie są potrzebne umiejętności krawieckie.

Recyclingowe warsztaty szycia będą doskonałą okazją, aby bliżej poznać i w praktyce zastosować ideę zero waste (zero strat) oraz dowiedzieć się, jak używanym materiałom dać drugie życie, zamiast je wyrzucać.

Udział w tych kreatywnych zajęciach w gronie mieszkańców Grzegórzek to także możliwość spotkania sąsiadów i przyjaciół a także nawiązania całkiem nowych znajomości.

Zapisy ruszyły w środę, 3 lipca o godz. 10.00 mailowo pod adresem: rezerwacje@cek.krakow.pl oraz telefonicznie pod numerem: 12 616 78 58.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Warsztat jest finansowany z budżetu Rady Dzielnicy II.

Organizatorem i partnerem wydarzenia jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK.

Kraków

pokaż metkę
Autor: Beata Kulig -Gołąbek
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-02
Data aktualizacji: 2024-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź