Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Dzień Dziecka

Na ten dzień w roku czekają wszystkie dzieci – w Krakowie więc Dzień Dziecka trwa przez cały weekend! Miejskie instytucje i jednostki przygotowały dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta moc atrakcji.

Fot. pexels.com

Dzień Dziecka w instytucjach kultury

Muzeum Krakowa zaprasza na Dzień Dziecka zorganizowany pod hasłem „Kraków kołem się toczy”. Historia naszego miasta jest bogata, kolejne warstwy historyczne ciągle narastają i wzbogacają wielowiekowy życiorys miasta. Muzeum Krakowa przywołuje miejsca, tradycje, przedmioty, które na stale wpisały się w lokalną tradycję. Barbakan, Planty, wianki, barwne klomby, zabawy, wspólny czas spędzany w kręgu – co łączy te pojęcia? Oczywiście motyw koła! Na tym właśnie okrągłym motywie skupimy się podczas tegorocznego Dnia Dziecka, który Muzeum Krakowa będzie świętować z najmłodszymi przez dwa dni: 1 i 2 czerwca, w różnych oddziałach. Koło symbolizuje równowagę, harmonię, doskonałość, nieskończoność. Niech więc radość i zabawa trwa w nieskończoność! Na najmłodsze krakowianki i krakowian czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych m.in. w pałacu Krzysztofory, Starej Synagodze, Rynku Podziemnym, Muzeum Nowej Huty oraz Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego – szczegółowy plan.

Do spędzenia Dnia Dziecka w teatrze zaprasza Teatr Bagatela, który w ten szczególny weekend pokaże „Przygody Tomka Sawyera”. Teatr Groteska przygotował pokazy „Pięknej i Bestii”. Warto także od razu zaplanować udział w przedsięwzięciu, które Groteska od wielu lat organizuje w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka – czyli w Paradzie Smoków (w tym roku 8-9 czerwca).

2 czerwca Teatr Ludowy po raz kolejny wypełni się chętnymi na obejrzenie przygód najrezolutniejszej dziewięciolatki w historii literatury dziecięcej – „Pippi”. Tego samego dnia w Teatralnym Instytucie Młodych zostanie pokazany spektakl „The Clash / Zderzenie” − projekt partycypacyjny przygotowany w porozumieniu z krakowską młodzieżą wchodzącą w dorosłość. W końcu Dzień Dziecka można świętować w każdym wieku.

Działające w Centrum Kultury Podgórza kluby: m.in. Skotniki, Ruczaj, Wróblowice i Swoszowice zapraszają najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka (który przeciągnie się na kilka pierwszych dni czerwca) – w programach między innymi imprezy plenerowe, wspólne zabawy, warsztaty, dmuchańce. W forcie Borek wystąpi Krakowski Chór Dziecięcy, a do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay na spektakl „Cyrk” zaprasza Teatr Chrząszcz. Szczegóły na stronie CKP.

Niebanalnie Dzień Dziecka można spędzić na Wesołej. Rodziców z dziećmi zapraszamy wyjątkową, immersyjną wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To okazja, by znaleźć się w samym środku słynnych fresków Michała Anioła i dojrzeć najdrobniejsze szczegóły malowideł. Zobacz szczegóły terminów i biletów.

Wyjątkowy Dzień Dziecka w zajezdni tramwajowej MPK w Krakowie

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami… Ależ wcale nie! Zupełnie blisko, bo tylko za dwoma torami tramwajowymi w Krakowie, w zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. Brożka 3 będziemy w sposób wyjątkowy świętować Dzień Dziecka. Wszystkich najmłodszych pasażerów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zaprasza do wspólnej zabawy w niedzielę, 2 czerwca od godz. 11.00 do 14.00.

Dzień Dziecka w miejskich jednostkach pomocy społecznej

Jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie jak co roku angażują się w organizację Dnia Dziecka nie tylko dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z okazji tego święta organizowane są także pikniki rodzinne i wydarzenia integracyjne.

Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.

Dzień Dziecka z krakowskim CHT

Dzisiaj, 2 czerwca, w godz. 10.00–15.00, na terenie targowiska miejskiego „Tandeta” odbędzie się wydarzenie plenerowe „Dzień Dziecka z krakowskim CHT”. W programie: gry, zabawy, konkursy dla najmłodszych. Organizatorzy zaplanowali także poczęstunek. Wydarzenie ma na celu promocję targowiska wśród klientów i okolicznych mieszkańców oraz integrację z lokalną społecznością.

Dzień Dziecka w klubie rodziców z dziećmi do lat 3 – ul. Witosa 39 (Kurdwanów)

  • 3 czerwca, godz. 14.30–16.00 – Dzień Dziecka: malowanie twarzy (nie są wymagane zapisy);
  • 4 czerwca, godz. 17.00 - 18.00 – Etno Bobo: wydanie specjalne na Dzień Dziecka (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona).

Etno Bobo – warsztaty ogólnorozwojowe łączące w sobie elementy sensoryki, natury, ruchu, muzyki, folkloru. Zajęcia te wspierają rozwój dzieci w zakresie funkcji rozpoznawania i przetwarzania bodźców sensorycznych z układu czucia głębokiego, układu przedsionkowego, zmysłu równowagi, zmysłu dotyku, wzroku, słuchu, węchu. Zajęcia dla dzieci chodzących.

Weekend Dziecka w Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki”

Jeden dzień to za mało na świętowanie, dlatego centrum zaprasza najmłodszych z rodzicami i opiekunami na cały weekend zabaw. Wśród atrakcji animacje, kącik malucha, gry i zabawy, dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, lody i gofry.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-27
Data aktualizacji: 2024-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź