Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.

Fot. Teatr Groteska

Na scenie zaprezentowanych zostanie dwadzieścia jeden piosenek z dwunastu spektakli – śpiewanych na żywo przez utalentowanych wokalnie aktorów Teatru Groteska. Piosenki będą przeplatane krótkimi scenkami rodzajowymi oraz narracjami tworzącymi spójną opowieść. „Pchła Szachrajka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Piękna i Bestia” czy „Ania z Zielonego Wzgórza” – to tylko część tytułów, z których muzyczne przeboje zabrzmią podczas tego wyjątkowego koncertu.

– Spektakl ma na celu zaprezentowanie i przybliżenie szerszej publiczności świata bajek Teatru Groteska oraz świata teatru w ogóle, co w dobie modnego ostatnio zaspokajania potrzeb artystycznych u dzieci przy pomocy puszczanych na smartfonach – często wątpliwej jakości – utworów z internetu, będzie cenną odmianą, zarówno pod kątem doznaniowym, merytorycznym, emocjonalnym jak i jakościowym – mówi reżyser Lech Walicki.

„Bajka posklejana archiwisty Jana” to spektakl muzyczny będący zwięzłą, mobilną, różnorodną, a zarazem bardzo efektowną kompilacją piosenek przygotowany z myślą o dzieciach od 4. roku życia.

Bilety na piątkową premierę dostępne są na stronie kup-bilet.groteska.pl.

Wejściówki na niedzielny koncert w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej w specjalnej cenie 30 zł dostępne są na stronie kup-bilet.groteska.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-22
Data aktualizacji: 2024-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź