Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

W ten weekend Kraków zaprasza na szereg wyjątkowych wydarzeń, wśród których najważniejszy jest Dzień Otwarty Magistratu – w niedzielę, 26 maja. W tym samym czasie miasto obchodzi także 12. edycję Święta Rodziny Krakowskiej, tym razem skoncentrowanego na edukacji ekologicznej oraz zdrowym stylu życia, z finałem na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków!

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Dzień Otwarty Magistratu – DOM dialogu

W niedzielę, 26 maja, krakowski magistrat ponownie otworzył swe podwoje dla zwiedzających. To jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne i posłuchać ciekawych opowieści związanych z pałacem Wielopolskich oraz dawnym ratuszem podgórskim. Tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu odbywa się właśnie w tych dwóch lokalizacjach.

Święto Rodziny Krakowskiej

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się już po raz dwunasty; w tym roku pod hasłem „Zagraj w zielone z rodziną”. W tej edycji skupia się głównie na edukacji ekologicznej, kontakcie z przyrodą i tematach związanych ze zdrową żywnością. Nie zabraknie także aktywności sportowych, badań profilaktycznych oraz akcji dobroczynnych. Finał święta w Dzień Matki na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.

Bijąca rekordy popularności wystawa immersyjna otwiera się na Wesołej

Od piątku, 24 maja, na Wesołej można oglądać wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To pierwsza taka ekspozycja na świecie, która pozwala na wniknięcie w wirtualną rzeczywistość, w świat fresków namalowanych przez Michała Anioła i jego poprzedników na przełomie XV i XVI wieku.

W niedzielę Krakowski Bieg Swoszowicki – będą zmiany w organizacji ruchu

To już XI edycja Krakowskiego Biegu Swoszowickiego. Zawody odbywają się w 26 maja. Miasteczko biegowe jak zwykle zlokalizowane jest na terenie swoszowickiego uzdrowiska. Z tej okazji zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego w tej części miasta. Zmieniona została także trasa linii nr 265.

Trwa Copernicus Festival!

W Muzeum Inżynierii i Techniki trwa Copernicus Festival. Tegoroczna edycja wydarzenia skupia się na maszynach – uczestnicy przyjrzą się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Trwa 17. Festiwal Muzyki Filmowej

W dniach 22–26 maja krakowskie sale koncertowe wypełniają się najpiękniejszą muzyką tworzoną na potrzeby filmów, seriali i gier wideo. Program festiwalu organizowanego przez Miasto Kraków, KBF i RMF Classic obejmuje zarówno najgorętsze tytuły ostatnich sezonów, jak i niezapomniane klasyki. Finałem obfitującego w wydarzenia tygodnia będzie koncert „Disney. Król lew – film z muzyką na żywo” w TAURON Arenie Kraków. Na specjalne zamówienie FMF po raz pierwszy w Europie zabrzmi pełna ścieżka dźwiękowa z animacji z 1994 roku.

Poznaj historię krakowskich mamutów

Rozpoczął się Mamut Art & Science Festival. Potrwa do 26 maja. W programie festiwalu koncerty, projekty interdyscyplinarne, pokazy filmów, spotkania z wybitnymi specjalistami z dziedziny paleontologii oraz działania edukacyjne i wydarzenia dla dzieci.

Niedzielne poranki z muzyką wiedeńską

26 maja w Parku Zdrojowym odbędzie się plenerowy koncert. Dla melomanów zagra Salonowa Orkiestra Camerata pod dyrekcją Wiesława Murzańskiego wraz z solistami. W programie koncertów muzyki wiedeńskiej znajdą się najpiękniejsze walce, polki, czardasze oraz miniatury muzyki poważnej takich kompozytorów, jak m.in. Johann Strauss, Franz Lehar, Emmerich Kalman, Robert Stolz, Johannes Brahms i wielu innych.

W ten weekend święto mieszkańców Prądnika Białego

Ostatni weekend maja upłynie pod znakiem Dni Dzielnicy IV. W sobotę i niedzielę w Dworku Białoprądnickim odbywają się zabawy, gry, warsztaty i pokazy. 25 maja wystąpił uwielbiany przez krakowską publiczność Kraków Street Band, a 26 maja – słynny zespół dla małych i dużych dzieci, czyli Fasolki.

Muzeum Nowej Huty zaprasza na Dzień Relaksu!

Pośpiech? Ciągła presja? Napięte terminy? Zbuntujmy się przeciw codziennemu stresowi i dajmy się ponieść na fali relaksu. Muzeum Nowej Huty zachęca do zatopienia się w atmosferę muzycznego chilloutu. Wystarczy założyć komfortowe obuwie, wygodne ubrania i przyjść w niedzielę do budynku dawnego kina Światowid na os. Centrum E 1.

Kraków w rodzinnej formie na Dzień Matki

Zagrajmy w zielone! Tak brzmi hasło tegorocznego Święta Rodziny Krakowskiej, na którym również w tym roku nie mogło zabraknąć sportowych aktywności kampanii „Kraków w formie”. Na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków odbywają się zajęcia fitness, a także konsultacje fizjoterapeutyczne, uroginekologiczne i żywieniowe.

Weź mamę, babcię, ciocię do teatru

„Nasza jest noc” oraz „Limeryczny świat Wisławy. Wyklejanka słowno-muzyczna” – to spektakle przygotowane w ramach kolejnej odsłony przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych, promowanego hasłem „Weź mamę, babcię, ciocię do teatru”. Pierwszy spektakl odbył się 24 maja, na drugi zaplanowany został na dzisiaj, 26 maja.

„Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem” – koncert z okazji Dnia Matki

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki. 26 maja wystąpi wyjątkowy duet – Józef Skrzek z córką Elżbietą. Początek o godz. 17.00.

Maj w skateparku! Ostatnie bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży

Czekają nas ostatnie zajęcia w skateparku, 26 maja, w godz. 13.30–15.00 – skatepark na os. Widok. Tym razem spotkamy się na os. Widok. Pod czujnym okiem instruktorów młodzież uczy się jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 7–14 lat. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy.


25 i 26 maja realizowane są dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego, kursują takżę linie nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) i LR0 do Ojcowa – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-24
Data aktualizacji: 2024-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź