Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowa konferencja choroby Alzheimera po raz pierwszy w Polsce

W dniach 24–26 kwietnia w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowa konferencja choroby Alzheimera, w której udział około 1200 uczestników z ponad 120 krajów. To wyjątkowe, multidyscyplinarne wydarzenie gromadzi badaczy, pracowników służby zdrowia i lekarzy, osoby cierpiące na demencję, opiekunów rodzinnych, naukowców, personel i wolontariuszy stowarzyszeń zajmujących się chorobą Alzheimera i demencją.

Fot. pexels

Program konferencji ADI (Alzheimer's Disease International), obejmujący wysoki standard różnorodnych treści naukowych i pozanaukowych, skupi się na siedmiu obszarach działań globalnego planu działania Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącego demencji, który koncentruje się wokół polityki, świadomości, profilaktyki i diagnozy, badań, opieki i leczenia. Konferencja zgromadzi ekspertów z całego świata w celu wymiany informacji na temat najnowszych innowacji i najlepszych praktyk w badaniach, opiece i polityce dotyczącej demencji, a także omówieniu jak możemy nadal się spotykać i kwestionować postrzeganie i piętno, które wciąż otacza demencję.

Konferencja jeszcze nigdy nie odbyła się w Polsce. Polska wygrała za drugim razem prawa do organizacji tego wydarzenia, a działania rozpoczęły się w 2018 roku.

Na potrzeby organizowanej konferencji udostępniono ankietę. Zachęcamy do jej wypełnienia.


Alzheimer's Disease International jest międzynarodową federacją, wspierającą i współpracującą ze stowarzyszeniami zajmującymi się chorobą Alzheimera i demencją, a także osobami żyjącymi z demencją, opiekunami i wszystkimi odpowiednimi organizacjami, aby pomóc w podnoszeniu świadomości, przeciwstawiać się stygmatyzacji i wzywać do uznania demencji za światowy priorytet zdrowotny, jakim powinien być. ADI współpracuje również z Światową Organizacją Zdrowia.

Federacja powstała w 1984 roku z inicjatywy stowarzyszeń Alzheimera w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. Liczy ponad 100 członków, zazwyczaj po jednym w każdym kraju. W Polsce członkiem jest Polskie Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z siedzibą w Warszawie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-25
Data aktualizacji: 2024-04-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź