Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziewięciolatek z Krakowa zdobył podium i bilet na mistrzostwa świata

Młody krakowski kierowca Staś Ziarko rozpoczął kolejny rozdział swojej wyścigowej przygody we Włoszech. Pierwszy start w prologu sezonu serii IAME Series Italy, przerósł najśmielsze oczekiwania włoskiego zespołu krakowianina.

Zdobycie podium i zajęcie trzeciego miejsca klasyfikacji generalnej swojej kategorii wiekowej X30 Mini U10 rozgrywek IAME Open Games 2024 oraz zdobyty bilet na mistrzostwa świata IAME World Final 2024, które odbędą się pod koniec roku w hiszpańskiej Walencji są wielkim sportowym sukcesem tego młodziutkiego kierowcy.

– Wiedzieliśmy, że jest szybki – ale jego zaangażowanie i determinacja przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Przez cały wyścigowy weekend jechał bardzo równo i konsekwentnie zajmując trzecie miejsca we wszystkich biegach kwalifikacyjnych, w których niekiedy do drugiego zawodnika brakowało mu ledwie 0,01 sekundy (10-15cm odległości). Mamy dopiero początek sezonu i przed Stasiem ogrom pracy, przygotowań i wyzwań. W szczególności, że konkurenci mają obiekty włoskie w zasięgu 1-2 godzin drogi, co ułatwia im praktyczne treningi. Dlatego też nasze przygotowania skupiają się na aspekcie fizycznym, mentalnym i teoretycznym. Celem jest to, żeby przyjeżdżając na obiekt 2-3 dni przed startem błyskawicznie go opanować, dopracować detale i walczyć jak równy z równym – co ostatnim wynikiem Staś dobitnie pokazał – mówi Mateusz Ziarko, tata Stasia i prezes Fundacji SZRacing – Stanisław Ziarko Racing.

 

Kolejny start Stasia ma miejsce tydzień wcześniej jak pierwotnie planowano, bo 23–24 marca we włoskim Castelletto di Branduzzo. Trzymamy kciuki i zachęcamy do śledzenia jego poczynań na stronie sziarko.pl oraz w prowadzonych mediach społecznościowych: Facebook i Instagram.

Zawodnik objęty jest oficjalnym patronatem medialnym Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-03
Data aktualizacji: 2024-03-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź