Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Cztery miniautobusy już kursują na liniach

Są małe, zwrotne i mogą przejechać tam, gdzie nie mają na to szans duże autobusy. Do floty MPK SA w Krakowie dołączyły cztery miniautobusy Automet o długości 7,4 metra.

Automet Mercedes-Benz Sprinter
Fot. MPK SA w Krakowie

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mogą przewieźć jednocześnie prawie 30 pasażerów, w tym 13 na miejscach siedzących. Autobusy są dostosowane do przewozu osób z ograniczoną mobilnością – posiadają niską podłogę i platformę dla osób poruszających się na wózkach. Działa w nich także system głosowego zapowiadania przystanków. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację i monitoring. Silniki autobusów spełniają najwyższą europejską normę Euro 6.

 

Autobusy zostały zakupione w formie leasingu. Ich dostawcą jest konsorcjum firm – Automet Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o. Koszt jednego autobusu to 676 200 zł.

 

Małe pojazdy są wykorzystane do obsługi tras, gdzie ze względu na wąskie ulice nie mogą przejechać standardowe autobusy. Obecnie takie pojazdy są wykorzystywane na linii nr 176 („Kostrze OSP” – „Bodzów”), 180 („Os. Na Stoku” – „Grębałów”) oraz na trasach, gdzie funkcjonuje usługa Tele-Bus.

W planach miasta jest uruchomienie kolejnej linii na której będą wykorzystywane mini autobusy. Mowa o linii w relacji „Mistrzejowice” – „Zakole”. Miniautobus będzie kursował przez ulicę Mistrzejowicką oraz Morcinka, co ułatwi przejazd mieszkańcom Zesławic czy Zakola. Linia zostanie uruchomiona w przeciągu kilku tygodni, po zakończeniu wdrożenia odpowiedniej organizacji ruchu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-08
Data aktualizacji: 2024-02-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź