Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Udzieli – prace projektowe

To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców Bieżanowa. Pewne jest, że zbiornik powstanie na czterech gminnych działkach o powierzchni ok. 60 arów. Wedle przygotowanej w Klimat–Energia–Gospodarka Wodna „Wariantowej koncepcji odwodnienia dla osiedli Rybitwy i Przewóz” sugerowana pojemność zbiornika w tym miejscu to 4,3 tys. m³ wody.

Fot. Klimat-Energia-Gospodarka Wodna

KEGW przeprowadził pierwsze spotkanie z projektantem inwestycji firmą „PRO-INSTAL” Maciej Cisowski. Po wizji terenowej omówiono zaawansowanie prac, wstępne założenia projektowe, przygotowywaną ewidencję gruntów i inwentaryzację zlewni. Budowa nowego zbiornika retencyjnego przy ul. Udzieli pozwoli na przechwycenie nadmiaru wód w okresie nasilonych opadów i zmagazynowanie ich w akwenie na czas suszy. Wykonawca wystąpił o możliwość wykorzystania nagromadzonej w zbiorniku wody deszczowej do MPO, ZZM oraz zarządcy sąsiadujących ze zbiornikiem Rodzinnych Ogródków działkowych „TELPOD”. W ten sposób deszczówka ze zbiornika mogłaby posłużyć do nawadniania terenów zielonych, działek albo mycia ulic. Wykonawca prowadzi również badania gruntu, aby wskazać optymalny wariant osadzenia zbiornika na gminnej działce.

Prace nad projektem budowlanym wartym 312 tys. zł potrwają 12 miesięcy. Następnym krokiem będzie zabezpieczenie środków i wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje oczekiwaną inwestycję w terenie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-13
Data aktualizacji: 2024-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź