Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

Tylko do dziś, 27 października, trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach programu „Stop smog” na inwestycje, które będą realizowane w 2024 r.

Jeśli chcesz wymienić swoje stare, ponad 10-letnie wysokoemisyjne urządzenie grzewcze, np. kocioł gazowy, ogrzewanie olejowe, na spełniające standardy niskoemisyjne, a dodatkowo wykonać termomodernizację budynku, złóż wniosek i uzyskaj dofinansowanie.

Wysokość dofinansowania w ramach programu wynosi do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 52 966,10 zł dla jednego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, a w przypadku budynku mieszkalnego jednorodzinnego o dwóch lokalach, dla jednego lokalu.

Program „Stop smog” skierowany jest do osób dotkniętych ubóstwem energetycznym, tj. najmniej zamożnych gospodarstw domowych w gminie. Ma na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń, poprawę jakości powietrza i efektywności energetycznej budynków.

Beneficjentami programu mogą być osoby, których dochód miesięczny:

  • w gospodarstwie jednoosobowym nie przekracza kwoty 2779,77 zł netto/miesiąc na jednego członka gospodarstwa domowego (co stanowi 175 proc. kwoty najniższej emerytury)
  • w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza kwoty 1985,55 zł netto/miesiąc na jednego członka gospodarstwa domowego (co stanowi 125 proc. kwoty najniższej emerytury).

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami będzie można składać w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, przesyłać na adres Wydziału ds. Jakości Powietrza (Rynek Podgórski 2, 30-533 Kraków) lub w wersji elektronicznej:

  • opatrzone podpisem zaufanym wraz z wymaganymi załącznikami przesłać się za pośrednictwem platformy ePUAP
  • podpisane podpisem kwalifikowanym wraz z wymaganymi załącznikami przesłać na adres e-mail Wydziału ds. Jakości Powietrza: jp.umk@um.krakow.pl.

Więcej informacji o naborze znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dofinansowania można uzyskać osobiście w Krakowskim Centrum Doradztwa Energetycznego Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK: Rynek Podgórski 1, pokój 8, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.40–15.30; lub telefonicznie pod numerem infolinii: 12 616 88 48.

Zobacz także:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-18
Data aktualizacji: 2023-10-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź