Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Moc atrakcji w ten weekend w Krakowie! Między innymi: Dzień Otwarty Magistratu, 6. Wodecki Twist Festiwal i tradycyjnie Wielka Parada Smoków! Ponadto Noc Tańca, Korowód Nowohucki i wiele innych wydarzeń. Sprawdźcie!

Kraków
Fot. Jan Graczyński

Dzień Otwarty Magistratu

Przenośne planetarium, warsztaty kodowania i animacji poklatkowej, eksperymenty naukowe, a do tego obserwacje słońca przez bezpieczny szukacz oraz tworzenie mapy układu słonecznego. Brzmi kosmicznie? Tak właśnie będzie podczas Dnia Otwartego Magistratu. Już dzisiaj, 4 czerwca, zapraszamy na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i w jego okolice do wspólnej zabawy, nauki i zwiedzania!

Już dziś rozpoczyna się 6. Wodecki Twist Festiwal

Od 2 do 4 czerwca w Krakowie trwa 6. edycja festiwalu Wodecki Twist, który zdążył się już zadomowić na kulturalnej mapie Polski. Nie zabraknie lubianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego, ale mottem wydarzenia jest przecież twist – zapraszamy zatem w muzyczną podróż do kolorowych lat 90-tych!

22. edycja Wielkiej Parady Smoków

W sobotę, 3 czerwca, o godz. 22.00 w zakolu Wisły pod Wawelem rozpoczęło się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją były ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez współpracowników i aktorów Teatru Groteska. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko miało proekologiczną formułę.

Dzień Dziecka świętujemy dłużej

To jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Dziecka. Jego świętowanie w Krakowie rozpoczęło się 1 czerwca i potrwa prawie do rozpoczęcia wakacji. W programie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych: warsztaty, pokazy, spektakle, spotkania, koncerty, jak i dla całych rodzin.

Za nami krakowska Noc Tańca

W sobotę, 3 czerwca, odbyła się 5. edycja krakowskiej Nocy Tańca. W programie wydarzenia były m.in. pokazy taneczne na trzech scenach plenerowych: na placu Szczepańskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury. Nie zabrakło także warsztatów, wykładów i otwartych potańcówek.

Immotus Verto – jedyna taka karuzela na świecie

Immotus Verto to niezwykła rzeźba użytkowa stworzona przez francuskiego artystę Christiana Cébé. Karuzela bowiem – poza oczywistą funkcją rozrywkową – niesie głębsze przesłanie. Została stworzona jako dzieło proekologiczne i nie posiada zasilania elektrycznego, a w ruch wprawia ją siła mięśni osób z niej korzystających.

100. rocznica urodzin Papcia Chmiela

7 czerwca mija dokładnie 100. rocznica urodzin Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego – autora najpopularniejszego polskiego komiksu: Tytusa, Romka i A’ Tomka. Z tej okazji Stowarzyszenie Pamięci Papcia Chmiela zaprasza na dwudniowe świętowanie jego urodzin (3 i 4 czerwca), w trakcie którego zostanie odsłonięta rzeźba „Wannolot”, a o słynnym autorze opowiedzą zaproszeni goście: córka, przyjaciele oraz artyści.

Korowód Nowohucki powrócił na ulice

Architektki i kelnerki, matki i murarki, aktorki i pisarki – w tym roku głównymi bohaterkami Korowodu Nowohuckiego były kobiety! W sobotę, 3 czerwca, czerwca ulicami dzielnicy zawładnął kolorowy przemarsz postaci, związanych z historią i kulturą Nowej Huty, a całość zwieńczyła potańcówka na placu przy Poczcie.

Rusza Krakowska Linia Muzealna

Dzisiaj, 4 czerwca, po raz pierwszy w tym roku zostanie uruchomiona Krakowska Linia Muzealna. To znakomita okazja, aby wybrać się w podróż ulicami Krakowa historycznymi tramwajami. Tym bardziej, że MPK SA dla mieszkańców i turystów przygotowało w tym dniu wyjątkowy skład wagonów.

Zapraszamy na Zakrzówek

Chyba na żadną inną „zieloną” inwestycję mieszkańcy nie czekali z taką niecierpliwością. I chyba żadna inna inwestycja nie budziła tak skrajnych emocji. Park i kąpielisko na Zakrzówku zostały otwarte.

Zapraszamy również na:

Dni solidarności w Wilii Decjusza

XXXI Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe

Sobotę z Nowosielskim w Bunkrze Sztuki


W związku z odbywającą się w weekend 22. Wielką Paradą Smoków 2023 wraz z imprezami towarzyszącymi, zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. W weekend realizowane są również dodatkowe kursy autobusowe do zoo lub Ojcowa. Więcej tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-02
Data aktualizacji: 2023-06-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź