Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień Dziecka świętujemy dłużej

To jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Dziecka. Jego świętowanie w Krakowie rozpoczęło się 1 czerwca i potrwa prawie do rozpoczęcia wakacji. W programie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych: warsztaty, pokazy, spektakle, spotkania, koncerty, jak i dla całych rodzin.

dzień dziecka
Fot. Magiczny Kraków

Największa kumulacja atrakcji to ten weekend, 3–4 czerwca. Wtedy odbywa się, między innymi, uwielbiana przez krakowian i gości odwiedzających miasto Wielka Parada Smoków, a także Dzień Otwarty Magistratu.

Bardzo bogatą ofertę z okazji Dnia Dziecka przygotowały także krakowskie instytucje kultury. Przybliżamy propozycje teatrów, muzeów i centrów kultury. Nie zabraknie też atrakcji zaproponowanych przez Bibliotekę Kraków, Sinfoniettę Cracovię czy propozycji sportowych.

Każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku, dzielnicy miasta czy zainteresowań. Zobaczcie sami!

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka w instytucjach kultury [pdf]

Niezwykła karuzela

Dzień Dziecka z Pszczółką Mają

W sobotę, 3 czerwca, Galeria Bronowice zaprosiła na dzień pełen niezapomnianych wrażeń i przygód z najsympatyczniejszą pszczółką. W programie były konkursy z nagrodami i zabawy na scenie , malowanie twarzy, studio bajkowych tatuaży, rzutnia celnościowa, pajęczy labirynt, ścianki do robienia zdjęć z Pszczółką Mają, gra planszowa i gry multimedialne na tabletach.

Dzień Dziecka z Lego

Również w sobotę, 3 czerwca, w Nowych Czyżynach czekały tysiące klocków Lego. Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych przygotowano tam aż 5 stref, z których każda oferuje inną rozrywkę. Była strefa Lef=go Friends, w której swoje pokoje mają bohaterowie świata Heartlake: Liann, Leo, Nova i Aliya. Wchodząc do nich można było m.in. stworzyć autoportret z klocków czy zbudować swój ulubiony deser. Nie zabrakło także takich atrakcji, jak m.in. balansowanie ciałem na desce, ćwiczenia refleksu z migającymi światełkami i rozwiązywanie rebusów. W specjalnej strefie konkursowej organizatorzy przygotowali zadania i zagadki z najróżniejszymi tematami. Nowe Czyżyny przygotowały także atrakcje dla najmłodszych budowniczych – strefę Lego Duplo. Były to basen z klockami przeznaczonymi dla dzieci w wieku od 1,5 - 5 lat, w którym można było tworzyć swoje pierwsze budowle.

Dzień dziecka w ARS

Z okazji Dnia Dziecka Krakowskie Centrum Kinowe ARS przygotowało dla dzieci specjalny pokaz filmu „Pinokio”. Wszystkie dzieci, które przyjdą w dzisiaj, 4 czerwca, na seans o 17.30 w Reducie otrzymają od Pinokia prezent – niespodziankę.

Baranki Dzieciom – Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na specjalną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. Dzisiaj, 4 czerwca, maluchy obejrzą film Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! oparty na uwielbianych książeczkach Anity Głowińskiej. Każdy mały widz otrzyma prezent-niespodziankę, a po seansie odbędzie się wspólne kolorowanie obrazków z bohaterami bajki.

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

Funny Balls Show – widowisko teatralne, w którym można zobaczyć ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach, odbędzie się dzisiaj, 4 czerwca, o godz. 12.00 w Kinie Kijów.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-30
Data aktualizacji: 2023-06-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź