Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W sobotę Dzień Dziecka na sportowo!

Już dzisiaj, 3 czerwca, młodzi miłośnicy aktywności fizycznej wezmą udział w specjalnych zawodach lekkoatletycznych na obiektach kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół nr 1 (ul. Ułanów 3), które w godz. 9.00-11.00 organizuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Przyjmowanie zgłoszeń uczestników w wieku od 5 do 10 lat zakończyło się dzisiaj, ale zapraszamy również rodziców z młodszymi pociechami – przygotowana zostanie „strefa malucha”, gdzie pod okiem trenerów będzie można bawić się na sportowo.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W zawodach organizowanych w ramach wydarzenia, które wpisuje się w kampanię „Kraków w formie” wezmą udział dzieci urodzone w latach 2013-2018. Po wspólnej rozgrzewce, uczestnicy zostaną podzieleni na grupy.

W ramach rywalizacji rozegranych zostanie 6 konkurencji – tor przeszkód na zaliczenie (dla młodszych łatwiejszy, dla starszych trudniejszy), bieg na 60 metrów z pomiarem czasu, biegi na dłuższych dystansach (5-6 lat 200 m, 7-8 lat 300 m, 9-10 lat 400 m) z pomiarem czasu, skok w dal (z miejsca dla młodszych, z rozbiegu dla starszych) z pomiarem odległości, rzut piłeczką palantową z pomiarem odległości i pchnięcie kulą (gumową, o ciężarach: 0,5 kg dzieci 5-6 lat, 1 kg dzieci 7-8 lat, 2 kg dzieci 9-10 lat) z pomiarem odległości.

Nie będzie prowadzona klasyfikacja – najważniejsze mają być dobra zabawa i rozwijanie sportowej pasji.

Każdy z uczestników otrzyma specjalny numer startowy, a po zawodach dyplom i upominek.

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg zawodów, które odbędą się na obiektach kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół nr 1 w Krakowie, zadbają trenerzy z Grzegorz Sudoł G&G Sport.

Z regulaminem zawodów można się zapoznać tutaj.

Partnerem wydarzenia jest firma Mini Melts, która przygotuje dla uczestników specjalną strefę chillout’u. W ramach dodatkowej atrakcji dzieciaki będą mogły wziąć udział w konkurencji sprawnościowej zorganizowanej przez partnera, w której do wygrania będzie porcja kuleczkowych lodów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-30
Data aktualizacji: 2023-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź