Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Radni za zmianą godzin funkcjonowania ogródków na Kazimierzu

Podczas sesji Rady Miasta Krakowa, 17 maja, radni przegłosowali obywatelską inicjatywę uchwałodawczą zawierającą projekt zmiany godzin otwarcia ogródków gastronomicznych na terenie parku kulturowego Kazimierz ze Stradomiem.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zgodnie z obowiązującą uchwałą, dotyczącą parku kulturowego Kazimierz ze Stradomiem, ogródki gastronomiczne na tym obszarze mogą być otwarte od niedzieli do czwartku, w godz. 6.00–22.00 i od piątku do soboty oraz w dni poprzedzające dzień wolny od pracy w godz. 6.00–24.00. Wyjątkiem są tereny mające status targowiska (plac Nowy) − lokale gastronomiczne w stałych obiektach handlowych (pod dachem) mogą być czynne codziennie, w godz. 6.00–2.00, a zorganizowane dodatkowe ogródki kawiarniane – w godz. 16.00–2.00.

Projekt obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej zawiera propozycję zmian, zgodnie z którymi ogródki oraz food trucki na terenie Kazimierza i Stradomia mogłyby funkcjonować w okresie 1 kwietnia–31 października w godz. 7.00–24.00 (od niedzieli do czwartku) i 7.00–1.00 (od piątku do soboty), natomiast poza sezonem, w okresie 1 listopada–31 marca, w godz. 7.00–23.00 (niedziela–czwartek) i 7.00-24.00 (piątek–sobota). Twórcy projektu w uzasadnieniu wprowadzenia zmian przywołują znaczącą rolę gastronomii dla turystycznego sukcesu miasta i twierdzą, że zmiana wpłynie na rentowność lokali.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 26 radnych, przeciw głosowało 4, a 2 się wstrzymało. Zgodnie z procedurami uchwała trafi teraz do wojewody.


Przyjęcie w kwietniu 2022 r. obowiązującej obecnie uchwały dotyczącej parku kulturowego i zawartych w niej zapisów dotyczących godzin funkcjonowania ogródków kawiarnianych, zostało poprzedzone szeroko zakrojoną kampanią informacyjną i konsultacjami społecznymi, w ramach których odbyły się m.in. spotkania z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na terenie planowanego parku kulturowego.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-18
Data aktualizacji: 2023-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź