Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z edukacji ekologicznej

Fundacja Dzika Klinika – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt, zaprasza szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, przedszkola, domy kultury z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach na temat dzikich zwierząt w mieście. Zajęcia odbędą się w ramach projektu edukacji ekologicznej „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – III edycja wirtualna”.

Fot. Fundacja Dzika Klinika

Zajęcia dotyczą występowania dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych. Prowadzący opowie dzieciom o zagrożeniach, jakie czyhają na dzikie zwierzęta oraz wskaże, jak można im pomóc. Uczestnicy zajęć otrzymują bezpłatne broszury edukacyjne lub zeszyty zadań o dzikich zwierzętach.

W ramach projektu fundacja przygotowuje również narzędzia wirtualnej edukacji (quizy, infografiki, artykuły, spacer wirtualny po Krakowie), które są dostępne na stronie dzikaklinika.com. Z narzędzi tych mogą korzystać uczniowie oraz nauczyciele. Na zakończenie projektu zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy na Facebooku z nagrodami, w którym będą mogli wziąć udział uczestnicy zajęć.

Długość każdej lekcji to 1 godz. lekcyjna. Placówka dydaktyczna powinna zapewnić wyposażenie do wyświetlania prezentacji, tj. tablicę multimedialną lub ekran/rzutnik, komputer. Czas realizacji spotkań to maj–październik br. Więcej informacji pod adresem e-mail fundacji: dzika.klinika@op.pl.


Projekt współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-15
Data aktualizacji: 2023-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź