Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Potrzebni wolontariusze, aby nadal pomagać w „Szafie Dobra”

17 października rozpoczęła działalność filia „Szafy Dobra”, zlokalizowana przy ul. Śniadeckich 3. Oddział funkcjonuje w poniedziałki i wtorki, w godz. od 10.00 do 16.00. W tym miejscu wydawane są tylko bielizna i buty.

Fot. Maria Wojtacha

Główna siedziba „Szafy Dobra” – po tym jak przeniosła się z dawnej Galerii Plaza – działa obecnie na os. Górali 8, od środy do piątku, w godz. od 10.00 do 16.00. W tych dniach oraz godzinach również można tam przywozić odzież zimową dla uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, aby składane dary były czyste i niezniszczone.

– Aby pomóc jak największej liczbie osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie, potrzebujemy wolontariuszy. Wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o zgłaszanie się przez stronę naszej fundacji Internationaler Bund Polska ib-polska.pl, która prowadzi oba miejsca pomoc – mówi Maria Wojtacha, dyrektor fundacji, która jest operatorem Centrum Wielokulturowego w Krakowie.

Fundacja działa razem z IKEA Kraków i organizacją A Drop in the Ocean oraz Miastem Kraków. Współorganizatorem wsparcia na ul. Śniadeckich 3 jest Agencja Rozwoju Miasta Krakowa.

O otwarciu głównej siedziby „Szafy Dobra” pisaliśmy tutaj.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-17
Data aktualizacji: 2022-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź