Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trenuj w Krakowie! Bezpłatne zajęcia dziś i jutro!

W pierwszy weekend sierpnia czekają nas bezpłatne zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Dziś trening ogólnorozwojowy dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki na start!”.

Fot. materiały prasowe

Dzieciaki na start, niedziela, 7 sierpnia, godz. 10.00, zbiórka przy fontannie w Parku Lotników Polskich (od strony al. Jana Pawła II), na terenie którego zaplanowane są zajęcia

Zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe młodych miłośników aktywności fizycznej od 6 do 18 roku życia. Treningi są bezpłatne, ale obowiązują zapisy! Warunkiem udziału w zajęciach jest zgłoszenie uczestnika/uczestniczki poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.zapisy.zis.krakow.pl. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem.

W ten weekend mamy do zaproponowania dzieciom i młodzieży gry oraz zabawy o charakterze wytrzymałościowym. Będzie bieganie miedzy drzewami przez 20, 40, 60 sekund z przerwami. Będą zabawy „punktualny pociąg”, „kto jest najlepszym liderem w grupie”. Będą też biegi zadaniowe, połączone z elementami koordynacji i zapamiętywania. Wszystko to w formie zabawowej, aby zajęcia były przyjemne, a uczestnicy skupiali się na zadaniu, a nie na dystansie czy liczbie powtórzeń.

Zadania i zabawy będą oczywiście poprzedzone rozgrzewką oraz ćwiczeniami sprawności biegowej, ogólnej, a zajęcia zakończymy częścią uspakajającą i rozciągającą.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-03
Data aktualizacji: 2022-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź