Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wspieramy uchodźców – sprawdź formy i zakres pomocy

Coraz więcej uchodźców z Ukrainy dociera do Polski, w tym również do Krakowa. Sprawdź, jak możesz im pomóc oraz o jakich formach wsparcia możesz ich poinformować. Dowiesz się m.in., jak znaleźć dla nich pomoc medyczną, zajęcia dla dzieci, wsparcie psychologicznie.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Infolinia specjalna i punkt informacyjny wojewody małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce

Całodobowa informacja dla osób uciekających z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym: 12 210 20 02. Шукаєте притулок у Кракові та його околицях? Гаряча лінія: +48 12 210 20 02.

e-mail: info.spec@muw.pl
Dworzec Główny PKP, przy wejściu na peron nr 1, ul. Pawia 5a, Kraków

Całodobowy Punkt Pomocy i Call Center

ul. Radziwiłłowska 3 – miejsce, w którym uchodźcy mogą zaczekać i dostać jedzenie w czasie szukania dla nich miejsca pobytu lub dopóki sami takiego nie znajdą. Uchodźcy mogą zostać w Całodobowym Punkcie Pomocy na ul. Radziwiłłowskiej maksymalnie jedną noc.

Telefon dla osób szukających pomocy: 12 323 66 20 (obsługa w języku ukraińskim)

Telefon dla osób, które chcą pomóc 12 323 66 30 (obsługa w języku polskim i ukraińskim)

Organizacje prowadzące: Fundacja Zustricz, Salam Lab, UAinKrakow.pl, JCC Kraków oraz Szlachetna Paczka.

Кризовий центр для біженців 24/7 організований Фондом "Зустріч", Salam Lab, UAinKrakow.pl, JCC Kraków і "Шляхетною пачкою". Адреса: Radziwiłłowska 3.

Punkt recepcyjny na Dworcu Głównym – peron 4

Na peronie dworca PKP w Krakowie całodobowo działa prowadzony przez miasto specjalny punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną.

Na stanowisku relokacyjnym uchodźcy dowiedzą się o możliwości zakwaterowania na terenie Krakowa i Małopolski oraz otrzymają potrzebne informacje w języku ukraińskim. Poza stanowiskiem relokacyjnym na peronie 4, działają także stanowiska: wypoczynkowe, cateringowe i opatrunkowe prowadzone przez harcerzy i służby maltańskie.

W Galerii Krakowskiej przy ul. Pawiej 5 (wejście nr 9, p. II) znajduje się specjalne miejsce dla matek z dziećmi. Jest tam miejsce do zabawy, łóżka polowe, łóżeczka, przewijak, są także łazienki.

Zasady wjazdu Ukraińców do Polski

Szczegóły znajdziesz tutaj.

Transport darów na terenie Polski

Osoby, które mają busy, autobusy, samochody ciężarowe – będą potrzebne do transportu darów na terenie Polski – mogą wysłać zgłoszenie na adres: transport.ukraina@muw.pl.

Mieszkanie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przyjmuje zgłoszenia od podmiotów, w tym od osób fizycznych, które wyrażają gotowość zakwaterowania w swoich lokalach obywateli Ukrainy przybyłych do Polski bezpośrednio z Ukrainy, w związku z wojną oraz obywatelom Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłoszeń należy dokonywać uzupełniając odpowiednią tabelę (dla osób fizycznych bądź innych podmiotów) zgodnie ze wzorem załączonym poniżej i przesyłając ją na adres e-mail: zakwaterowanieua@mops.krakow.pl

Podmioty, w tym osoby fizyczne, zapewniające zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy będą mogły ubiegać się o świadczenie pieniężne na zasadach określonych w art. 13 ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Szczegóły dotyczące wysokości świadczenia, warunki przyznawania, wzór wniosku o wypłatę świadczenia będą znane po wydaniu rozporządzeń do ustawy.

Pobierz:

Poradnik dla osób goszczących u siebie Ukraińców – przeczytaj tutaj.

Pomoc medyczna

Medycy dla Ukrainy

Medycy oferują pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają już na terenie Polski. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy medycznej, wyślij zgłoszenie na adres: kontakt.medycydlaukrainy@gmail.com. Zgłoszenia można wysyłać w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Wśród medyków znajdują się lekarze, udzielający specjalistycznej pomocy.

Opieka ginekologiczna i pediatryczna

Dla kobiet uciekających z Ukrainy udostępniamy listę placówek medycznych, lekarzy i położnych, którzy świadczą bezpłatną pomoc ginekologiczno-położniczą, laktacyjną oraz pediatryczną.

Lista miejsc udzielających bezpłatnej pomocy ginekologicznej [pdf]

БЕЗКОШТОВНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ЖІНКАМ І ДІТЯМ ЯКІ ВТІКАЮТЬ З УКРАЇНИ [pdf]

Bezpłatnych porad lekarskich dla uchodźców z Ukrainy w ramach opieki ambulatoryjnej ginekologiczno-położniczej udziela także Centrum Medyczne Pro Creative przy ul. Czystej 5/16. Szczegółowe informacje dostępne w recepcji pod specjalnym numerem telefonu: +48 697 307 309 lub pisząc na adres: biuro@pro-creative.pl

Маючи в серці сім’ї, які постраждали від війни, особливо жінок, Як команда PRO CREATIVE ми вирішили залучитися до медичної допомоги яка включає спеціальні додаткові зміни амбулаторної допомоги Гінекологічно-акушерської МИ НАДАЄМО МЕДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ БЕЗКОШТОВНО Детальнішу інформацію можна отримати за спеціальним, +48 697 307 309 виділеним цій справі номером телефону Або написавши на електронну адресу: biuro@pro-creative.pl

Gabinet internistyczno-chirurgiczny

Szpital Uniwersytecki prowadzi specjalny gabinet internistyczno-chirurgiczny, czynny codziennie w godzinach 12.00–15.00, w obrębie SOR (budynek F, poziom +1, gabinet nr 15). Numer telefonu do gabinetu: 12 400 17 38.

 

Załatw sprawę w j. ukraińskim / Що ми оформляємо в Адміністрації м. Кракова

Wszystkie procedury urzędowe dostępne w języku ukraińskim znajdziesz tutaj.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców

adres: al. Daszyńskiego 22 – m.in. odbiór rzeczy ze zbiórek, porady prawne, psychologiczne, dla osób które już mają zapewniony nocleg, wydawanie pakietów pomocowych osobom prywatnym, które udzieliły schronienia uchodźcom – po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Osoby potrzebujące informacji prosimy o przesyłanie zapytań na adres: punkt@open.krakow.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 887 201 598.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie, al. Daszyńskiego 22 działa codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 19.00. Więcej informacji tutaj, oraz na profilu społecznościowym Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Migrant Info Point Krk

Organizacja prowadząca: Fundacja Internationaler Bund Polska

Punkt udostępnia ukraińsko-polskie rozmówki dla uchodźców z Ukrainy. Można je także pobrać w wersji PDF ze strony portalu „Otwarty Kraków”.

Centrum Wielokulturowe – al. Daszyńskiego 22

Centrum udziela ogólnych porad, wspiera obcokrajowców w czynnościach życia codziennego, takich jak zakupy, wizyty w urzędzie czy szkole. Pomaga w tłumaczeniach, zarówno pisemnych, jak i na żywo podczas spotkań. Zapewnia także pomoc psychologiczną w siedzibie centrum lub online.

Centrum prowadzi bazę wolontariuszy, deleguje im także zadania w ramach podjętego wolontariatu.

Organizacje prowadzące: Fundacja Internationaler Bund Polska oraz Fundacja Zustricz

Centrum Wielokulturowe wspólnie z partnerami zorganizowali Szafę Dobra. Uchodźcy z Ukrainy otrzymują tu potrzebną odzież.

Dodatkowo w biurze Centrum Wielokulturowego, przy al. Daszyńskiego 22, zbieramy i wydajemy leki, takie jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki do odkażania, leki na ból gardła, kaszel. Magazyn z lekami działa także od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00- 19.00.

Magazyn Centrum Wielokulturowego przy al. Daszyńskiego 16

Otwarty codziennie od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9.00 - 19.00.

Wydajemy:

Żywność: m.in. produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długim terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony.

Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki czystości, oliwki dla dzieci, kremy.

Rzeczy do spania: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty.

Prosimy, w tym również osoby indywidualne, o przynoszenie ww. produktów, w godzinach działalności magazynu.

Pomoc prawna

Radcy prawni z Centrum Wielokulturowego przy ul. Daszyńskiego 22 bezpłatnie udzielają indywidualnych porad, przygotowują opinie prawne oraz pomagają w uzyskaniu dokumentów legalizujących pobyt. Ta usługa jest świadczona również w wersji online.

Dyżury radców prawnych odbywają się w każdy wtorek w godz. 15.00–18.00 oraz w każdy czwartek w godz. 16.00–19.00. Z prawnikami można także kontaktować się telefonicznie: +48 510 080 765 (wtorki) i +48 510 065 321 (czwartki).

Zapraszamy wszystkie osoby uciekające z Ukrainy i potrzebujące pomocy prawnej na bezpłatne konsultacje z radcą prawnym dr Adamem Bulandrą, specjalistą prawa imigracyjnego. Konsultacje odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00–23.00.

 • język polski i język angielski, tel. +48 601866602
 • język ukraiński i rosyjski, po uprzednim ustaleniu terminu, tel. +48 691632685 lub biuro@interkulturalni.pl.

Więcej informacji tutaj.

Wolontariat

Bazę wolontariuszy prowadzi miasto Kraków. Jeśli chcesz wspomóc społeczność ukraińską w ramach wolontariatu, prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz:

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy / Volunteer sign-up form / Анкета для волонтерів

Osoby, które chcą zadeklarować swoje wsparcie w transporcie osób i towarów prosimy o wypełnienie formularza:

TRANSPORT: Formularz dla wolontariuszy/Volunteer sign-up form/Анкета для волонтерів

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie przy ul. Daszyńskiego 22 poszukuje wolontariuszy posługujących się językiem ukraińskim i rosyjskim, chętnych zaangażować się na rzecz społeczności ukraińskiej w Krakowie. Jeśli chcesz wspomóc społeczność ukraińską w ramach wolontariatu w Punkcie Informacyjnym tłumaczeniem czy asystenturą w czynnościach codziennych, albo jesteś lekarzem, nauczycielem, prawnikiem – zgłoś się poprzez formularz. Szczegóły tutaj.

Praca i legalizacja pobytu

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00 działa infolinia dla cudzoziemców w sprawie legalizacji pobytu i pracy: nr tel. 12 210 20 20.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie stworzył bazę firm, gotowych przyjąć cudzoziemców do pracy, która jest na bieżąco uzupełniana i poszerzana. Pracownicy GUP kontaktują się z przedsiębiorcami, zachęcając ich do składania ofert zatrudnienia dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie przed konfliktem zbrojnym szukają schronienia w Polsce. Szczegóły tutaj.

Pomoc psychologiczna – Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ul. Radziwiłłowska 8b

Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z pomocy psychologicznej bezpośrednio w siedzibie Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Radziwiłłowskiej 8b lub kontaktując się pod całodobowym nr telefonu 12 421 92 82.

Możliwy jest również kontakt przez komunikatory internetowe tutaj. Ośrodek jest czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu.

 

 

Pomoc psychiatryczna – Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego, ul. Babińskiego 29

Od 28 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać w specjalistycznej pomocy psychiatrycznej w języku ukraińskim w gabinecie działającym w strukturze Poradni Zdrowia Psychicznego Kraków Podgórze. Poradnia czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 12:00-15:00 w Centrum Terapii Zajęciowej przy rondzie głównym przy wjeździe na teren szpitala (wejście od strony parkingu). Poradnia przyjmuje osoby dorosłe. Konsultacja odbywa się w językach ukraińskim i polskim.

Rejestracja do poradni odbywa się telefonicznie w godz. 9.00-13.00 w dni robocze (poniedziałek-piątek). Dedykowany numer telefonu +48 608 690 281.

 

Opieka dla dzieci ukraińskich

Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 organizuje opiekę dla dzieci z Ukrainy. Opieka jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 przy ul. Krupniczej 38. Placówka jest w stanie przyjąć maksymalnie 50 dzieci. Więcej informacji pod numerem tel. 12 430 00 15, wew. 211.

Kultura i czas wolny – propozycje dla ukraińskich gości

Krakowskie instytucje kultury angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Poza zbiórkami potrzebnych rzeczy, udostępnianiem swoich przestrzeni czy rekrutowaniem ukraińskich pracowników, pracują nad specjalną ofertą ‒ dostępną także w języku ukraińskim, obejmującą między innymi spotkania, warsztaty i zabawy dla dzieci. Propozycje instytucji kultury znajdziesz tutaj.

Zwierzęta – pomoc w transporcie i opiece w Krakowie

 • Psy i koty – uproszczona procedura wjazdu na teren Polski kliknij tutaj.
 • KTOZ – Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami: miejsce dla zwierząt, schronienie, leczenie, karma – nr tel. 12 421 26 85, 12 429 43 61
 • W przychodniach Grupy EDINA na terenie całej Polski dokonywane są przyjęcia zwierząt pochodzących z terenów objętych działaniami wojennymi, które wymagają pomocy i leczenia. W Krakowie jest to lecznica Edina Przychodnia Weterynaryjna Hyrax, przy ul. Bunscha 14 lok. U3. W lecznicy zwierzęta otrzymają bezpłatną pomoc doraźną, wykonane zostaną podstawowe badania laboratoryjne, a także będzie można szczepić i czipować zwierzęta – jeśli będzie taka potrzeba. Osoby zgłaszające się ze zwierzętami proszone są jedynie o okazanie dokumentu potwierdzającego przekroczenie polskiej granicy po 24 lutego 2022 r. Szczegóły tutaj.

Darmowa komunikacja miejska

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie zwalniające uchodźców z Ukrainy z opłat za przejazdy komunikacją miejską. Dokumentem uprawniającym do zwolnienia będzie skierowanie na pobyt w miejscu zakwaterowania, wydane przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Więcej informacji tutaj.

Przewodnik po Krakowie dla cudzoziemców

Pakiet powitalny dla cudzoziemców, przyjeżdżających do Krakowa jest dostępny w czterech wersjach językowych (PL/EN/UA/RU). Pobierz przewodnik tutaj.

Edukacja dla cudzoziemców

Szczegółowe informacje na temat działań skierowanych do uczniów z zagranicy, w tym organizacji nauki języka polskiego, działalności oddziałów przygotowawczych czy asystentów międzykulturowych, można znaleźć w opracowaniu „Edukacja w Krakowie”, które zostało przygotowane w Wydziale Edukacji. Z myślą o rodzicach uczniów pochodzących z zagranicy zostało ono udostępnione w czterech wersjach językowych: po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku.

Darmowe startery telefoniczne

W ramach wsparcia dla obywateli Ukrainy, operator sieci Plus oraz marka Plush, zaangażowane są w dystrybucję darmowych starterów, które wydawane są w punktach recepcyjnych, m.in. w Przemyślu, Dorohusku oraz Ustrzykach Dolnych.

 

Інформаційний пункт для громадян України на залізничному вокзалі в Кракові

На залізничному вокзалі в Кракові працює спеціальний інформаційний пункт для громадян України, які шукають притулок у Малопольщі. Кожен громадянин, який тікає від війни, отримає підтримку: можливість проживання в Малопольщі та необхідну інформацію українською мовою. Пункт запустили у співпраці з Польською державною залізницею – прямо біля платформи No 4.

Спеціальна гаряча лінія та інформаційний пункт Воєводи Малопольського для громадян України, які шукають притулок у Малопольщі

Притулок для громадян України в Малопольщі, цілодобова гаряча лінія воєводства: +48 12 210 20 02.

e-mail: info.spec@muw.pl
Головний залізничний вокзал, біля входу на платформу 1, вул. Pawia 5a, Краків

Цілодобова довідкова служба для біженців – вул. Радзивілловська 3

Пункт забезпечує харчування та відпочинок тих, хто потребує, а також контактує з людьми, які надають кімнати та квартири для тимчасового проживання. Кризовий центр для біженців 24/7 організований ГО «Сім’ї без кордонів» адреса: Radziwiłłowska 3.

Деталі можна знайти тут.

Перевезення подарунків по Польщі

Люди, які мають автобуси, автобуси, вантажівки – знадобляться для перевезення подарунків у Польщі – можуть надіслати заявку на адресу transport.ukraina@muw.pl.

Транспорт для перевезення громадян України

Шукаємо людей, які везуть українські сім’ї забирати пакунки з продуктами на Муніципальний стадіон. Генрика Реймана за місцем проживання. Зв’яжіться з нами за телефоном: 726 204 064 або електронною поштою: dm@mops.krakow.pl.

Квартира

Шукаю квартиру для біженців

Біженці, які перетнули українсько-польський кордон і були зареєстровані в т. зв на ресепшн, щоб знайти квартиру, вони можуть надіслати заявку на адресу: czk@malopolska.uw.gov.pl або ukraina@muw.pl. Правила в'їзду українців до Польщі тут.

Я хочу поділитися своєю квартирою - ми тимчасово призупиняємо заявку

Ми хочемо подякувати всім, хто висловив бажання надати свою квартиру біженцям. У нас в базі вже близько 500 квартир. Тому ми призупиняємо збір подальших пропозицій, а за потреби зв’яжемося з людьми, які надали нам свою пропозицію.

Путівник для людей, які приймають українців - читайте тут.

Медична допомога

Медики для України

Медики пропонують допомогу біженцям з України, які вже перебувають у Польщі. Якщо ви знаєте когось, хто потребує медичної допомоги, надішліть повідомлення на адресу: kontakt.medycydlaukrainy@gmail.com. Заявки можна подавати українською, російською, англійською та польською мовами. Серед медиків є лікарі, які надають допомогу спеціалістів.

Гінекологічна та педіатрична допомога

Для жінок, які втікають з України, ми надаємо перелік медичних закладів, лікарів та акушерок, які надають безкоштовну гінекологічну та акушерську, лактаційну та педіатричну допомогу.

Список місць, де надають безкоштовну гінекологічну допомогу [pdf]

Кабінет внутрішньої медицини та хірургії

Займаючись наданням допомоги людям, які втікають від війни в Україні, Університетська лікарня відкриває спеціальний внутрішньомедичний та хірургічний кабінет, який працює щодня з 12.00 до 15.00 у межах HED (корпус F, рівень +1, кабінет № 15). Телефон офісу: 12 400 17 38.

Що ми оформляємо в Адміністрації м. Кракова

Усі офіційні процедури українською можна знайти тут.

Інформаційний пункт для іноземців

Якщо вам потрібна інформація, надішліть свої запити на: punkt@open.krakow.pl або зв’яжіться з нами за телефоном 887 201 598. Консультанти чергуватимуть з понеділка по п’ятницю з 9.00-19.00 та в суботу та неділю 9.00-19.00. Більше інформації тут.

Багатокультурний центр - вул. Daszyńskiego 22

Центр надає загальні консультації, підтримує іноземців у повсякденних справах, таких як шопінг, відвідування офісу чи школи. Вона допомагає з письмовим і живим перекладом під час зустрічей. Вони також надають психологічну допомогу в центрі чи онлайн.

 • тел. 887 201 598
 • графік роботи: з понеділка по п'ятницю, з 9.00–19.00 та кожні останні вихідні місяця (субота, неділя) 9.00–14.00
 • деталі: Facebook , ib-polska.pl та www.otwarty.krakow.pl

Юридична допомога

Юрисконсульти Мультикультурного центру на вул. Daszyńskiego 22, вони надають безкоштовні індивідуальні консультації, готують юридичні висновки та допомагають отримати документи, що легалізують перебування. Ця послуга також надається онлайн. Чергування юрисконсультів відбувається щовівторка з 15.00-18.00 та щочетверга з 16.00-19.00.

Більше інформації тут.

Пункти видачи одягу

 • намет перед Головним вокзалом, адреса: pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego
 • „Все заради однієї посмішки”, вул. Łagiewnicka 54, з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00, по суботах з 10.00 до 15.00
 • „Шафа добра”, колишній торгівельний центр "Plaza", вул. Pokoju 44, з понеділка до суботи, з 10.00 до 18.00

 

Психіатрична допомога – Клінічна лікарня ім. д-ра Йозефа Бабінського, вул. Babińskiego 29

Клінічна лікарня ім. д-ра Йозефа Бабінського у Кракові відкриває психіатричну порадню для українців, що виїхали з України внаслідок воєнних дій. Порадня працюватиме на базі порадні психічного здоров’я Краків-Подгуже. (Запланований старт – 28.03.2022 р.)

Консультації надаватимуться 2 дні на тиждень: у вівторок та четвер з 12.00 до 15.00 у приміщенні Центру Заняттєвої терапії, або, за необхідності, у медичному павільйоні, що знаходиться біля Центру Заняттєвої Терапії (буд. 14) біля головного кола при в’їзді на територію лікарні.

Консультації надаватимуться дорослим особам українською та польською мовою.

Для реєстрації і в разі виникнення запитань – просимо телефонувати в робочі дні (понеділок-п’ятниця) з 9.00 до 13.00 за номером телефону +48 608 690 281 (реєстрація може відбуватися українською мовою).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-05
Data aktualizacji: 2022-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź