Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne wsparcie dla opiekunów osób niesamodzielnych

W ciągu kilku miesięcy ponad 200 osób zgłosiło się po pomoc do Miejskiego Centrum Opieki w ramach trwającego projektu związanego ze wsparciem dla opiekunów osób niesamodzielnych.

Fot. unsplash.com

W ramach bezpłatnej oferty Centrum opiekunowie nadal mogą korzystać z opieki wytchnieniowej, usługi menadżera opieki, wypożyczalni sprzętu medycznego, indywidualnych szkoleń opiekuńczych, poradnictwa oraz usługi Dziennej Placówki Opieki i Aktywizacji.

Kto już skorzystał z pomocy?

Projekt ruszył w czerwcu tego roku i do tej pory 39 opiekunów mogło odpocząć dzięki opiece wytchnieniowej, 20 osób skorzystało ze specjalistycznego poradnictwa prowadzonego przez lekarzy, pielęgniarki, psychologa, opiekuna lub fizjoterapeuty. Dodatkowo ośmiu opiekunów wzięło udział w szkoleniach związanych z praktyczną opieką i pielęgnacją niesamodzielnych członków rodziny. Najczęściej, bo aż 123 razy korzystano z możliwości wypożyczenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego niezbędnego w takiej opiece. W ramach projektu dostępne były także zajęcia w Dziennej Placówce Opieki i Aktywizacji i z tej formy skorzystało 27 osób.

Gdzie udać się po wsparcie?

Ze wsparcia w opiece mogą korzystać nie tylko osoby mieszkające w Krakowie, ale także w Wieliczce. W tym celu należy skontaktować się z Miejskim Centrum Opieki telefonicznie: 12 44 67 530 lub mailowo: centrumwsparcia@mco.krakow.pl.

Informacje o usługach Miejskiego Centrum Opieki znajdują się również na stronie internetowej wsparciedlaopiekuna.pl.


Unijny projekt „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie” potrwa do połowy 2023 roku. Całkowita wartość projektu to 5 175 598,74 zł.

pokaż metkę
Autor: EMILIA KRÓL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-06
Data aktualizacji: 2022-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź