Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Maraton projektów klimatycznych dla młodych krakowian

Głównym zadaniem uczestników tegorocznej edycji „YouthKrakHack. Młodzi dla klimatu!” będzie opracowanie projektów dotyczących ochrony i neutralności klimatu. Wydarzenie odbędzie się 29 maja.

Fot. materiały prasowe

Maraton projektów społecznych „YouthKrakHack”, który powstał z inicjatywy Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży, realizowany jest nieprzerwanie od 2018 r. przez Referat ds. Młodzieży Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMK. Cechą charakterystyczną wydarzenia jest różnorodna tematyka – maraton każdego roku dotyczy innego sektora polityki młodzieżowej.

Tegoroczna, czwarta edycja przedsięwzięcia skoncentrowana jest na klimacie, dlatego głównym zadaniem uczestników będzie opracowanie projektów dotyczących ochrony i neutralności klimatu, w jednym z czterech obszarów: transport, gospodarka odpadami, tereny zielone i obszary biologicznie czynne, jakość powietrza.

„YouthKrakHack. Młodzi dla klimatu!” to dwunastogodzinny maraton, który uzupełnią szkolenia i wykłady. Nad pracą uczestników będą czuwać moderatorzy – specjaliści w zakresie klimatu i tworzenia projektów społecznych.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów i studentów mieszkających, uczących się lub pracujących w Krakowie, w wieku 13-26 lat. Do udziału w przedsięwzięciu można było zgłaszać się indywidualnie lub grupowo (od trzech do pięciu osób) za pośrednictwem elektronicznego formularza. Termin zgłoszeń upłynął 22 maja. Maraton odbędzie się 29 maja na stadionie Cracovii.

Autorzy najlepszych projektów otrzymają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów władzom Krakowa podczas gali finałowej. Trzy pomysły zostaną nagrodzone. Zwycięskie projekty zostaną włączone do propozycji rekomendacji w ramach kolejnych edycji Krakowskiego Panelu Klimatycznego i tym samym będą miały szansę na udział w głosowaniu i wdrożenie – zgodnie z zasadami panelu.

Dodatkowe informacje, a także regulamin przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej Młody Kraków oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-05-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź