Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tam, gdzie iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami

Muzeum Iluzji Krakil to 400 m2 powierzchni, na której iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi; to przestrzeń zagadek i doświadczeń. Muzeum, które bierze udział w akcji #zwiedzajKrakow, pełne jest iluzji fizycznych, historycznych, optycznych oraz specjalnych.

Fot. Muzeum Iluzji Krakil
Muzeum Iluzji Krakil

Muzeum Iluzji Krakil to instytucja, której głównym celem – jak podkreślają jej przedstawiciele – jest wzbudzenie zachwytu zwiedzających poprzez magiczny świat iluzji opartych na nauce z różnych dziedzin: fizyki, matematyki, optyki.

– Nasze interaktywne podejście jest przyjazne i gościnne. Zapewniamy najlepszy sposób zaangażowania i rozbawienia naszych gości, którzy stają się częścią wystawy, tworząc własne, niepowtarzalne wrażenia. Naszą misją jest szerzenie wiedzy i mądrości za pomocą rozrywki – mówią przedstawiciele Muzeum Iluzji Krakil.

Iluzje, które można oglądać w muzeum, tworzą artyści i inżynierowie, łącząc fizykę, światło i cień. W ten sposób umożliwiają zabawę wszystkimi zmysłami. Przykładem może być iluzja RGB – wzorując się na modelu przestrzeni barw o tej samej nazwie, wykorzystuje światło w trzech kolorach, aby uzyskać całą paletę barw. Model ten używany jest w telewizorach i wyświetlaczach… oraz na zdjęciach profilowych gości muzeum.

Tych, którzy chcą się osobiście przekonać, jak to działa, zapraszamy do Muzeum Iluzji Krakil działającego przy ul. Straszewskiego 15. Szczegółowe informacje o muzeum oraz obowiązujących podczas wizyty wytycznych sanitarnych można znaleźć na stronie Muzeum iluzji Krakil oraz na profilu w portalu Facebook.

Muzeum Iluzji Krakil bierze udział w akcji #zwiedzajKraków, zorganizowanej w ramach kampanii Kraków nieodkryty. Dzięki niej można liczyć na zniżki na rozmaite atrakcje oferowane przez partnerów programu – począwszy od wizyt w muzeach, po zakupy i usługi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców. Więcej informacji o partnerach akcji znajdziesz tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat