Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Reaktywacja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy”

Po przerwie spowodowanej epidemią powraca miejska kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Kampania organizowana jest po raz czwarty przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

 

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Przypomnijmy, że celem akcji jest zachęcenie pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. Z racji tego, że wielu pracodawców wymaga wciąż świadczenia pracy przez swoich pracowników w formie zdalnej, w pierwszym miesiącu akcji przystąpiło do niej mniej instytucji niż w tamtym roku, czyli ponad 70. Jednak dołączenie do kampanii w kolejnych miesiącach zapowiedziało już ok. 40 przedsiębiorców.

W ubiegłym roku kampanię kończyło ponad 135 pracodawców. W tym roku po raz drugi bierze w niej udział także Urząd Miasta Krakowa. Wyniki przeprowadzonej ankiety w 2019 r. wśród uczestników akcji pokazały, że ponad 20% z nich podróżowało do pracy samochodem przed przystąpieniem do kampanii, z czego ponad 18,5% w charakterze kierowcy! Jak co roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla najaktywniejszych rowerzystów, m.in. kupony do sklepów rowerowych czy sklepów sportowych.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na tegoroczną odsłonę kampanii wpłynie epidemia. Przypomnijmy, że ubiegłym roku w każdym miesiącu akcji na rowerze do pracy jeździło średnio 2400 osób.

Zapraszamy firmy i krakowskie instytucje, którym zależy na zdrowiu i sprawności fizycznej swych pracowników, rozwoju ruchu rowerowego i poprawie jakości życia w mieście do udziału w kampanii.

Podmioty zainteresowane prosimy o kontakt z zespołem realizującym kampanię w Wydziale Gospodarki Komunalnej UMK - e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl oraz tel. 12 616 87 70 lub 12 616 78 24.

Rowerem do pracy plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat