Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Las Wolski zamknięty do odwołania

W związku z zagrożeniem koronawirusem do odwołania zamknięty został Las Wolski – bardzo popularne wśród krakowian miejsce spacerów i aktywności sportowych. Władze Krakowa postanowiły go potraktować jak teren zieleni publicznej i czasowo ograniczyć jego dostępność.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Las Wolski to las miejski, dlatego decyzję o jego zamknięciu może podjąć prezydent. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w okresie od 1 do 11 kwietnia zakazane jest korzystanie z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż.

W rozporządzeniu nie zamieszczono jednak zamkniętego katalogu obszarów objętych zakazem wstępu. Ponieważ Las Wolski, zwłaszcza podczas ciepłych wiosennych dni, jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców, także z uwagi na bogatą infrastrukturę parkową, prezydent miasta postanowił potraktować Las Wolski jako teren zieleni publicznej i czasowo ograniczyć jego dostępność. Przypomnijmy, niedostępne dla zwiedzających są także położone na terenie Lasu Wolskiego krakowskie zoo oraz niedawno uruchone Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza.  

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat