Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finisaż wystawy w Pałacu Pusłowskich

4 lutego Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na finisaż wystawy „Xawery Pusłowski. Krakowski-polski-światowy”. W godz. 10.00–16.00 będzie można po raz ostatni zwiedzić ekspozycję. O godz. 16.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie z Panią Różą Książek-Czerwińską.

Fot. materiały prasowe

To jednak nie koniec wydarzeń specjalnych zaplanowanych na ten dzień. O godz. 17.00 rozpocznie się Five o'clock u Sawy, w ramach którego prof. Andrzej Chwalba opowie o działalności dyplomatycznej Xawerego Pusłowskiego w okresie międzywojnia. O godz. 18.30 natomiast organizatorzy zapraszają na pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu” w reż. Antoniego Bohdziewicza.

Akcja filmu rozgrywa się w noc sylwestrową 1961 roku, kiedy główna bohaterka – Joanna ma zaręczyć się z wybranym przez matkę kandydatem na męża. Splot okoliczności sprawia, że Joanna, zamiast w ramiona narzeczonego trafia na zupełnie inną zabawę sylwestrową, gdzie poznaje Tadeusza… Wdzięczna komedia z 1962 roku została zrealizowana częściowo we wnętrzach Pałacu Pusłowskich, a jedną z drugoplanowych ról zagrał nie kto inny jak hrabia Xawery Pusłowski, bohater wystawy „Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy”.

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie Facebooku.

Xawery Pusłowski

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-01-31
Data aktualizacji: 2019-02-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź