Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków to miasto zmian!

Ostatnie 15 lat to dla naszego miasta czas znaczących zmian inwestycyjnych i dynamicznego rozwoju. Nie chodzi tylko o obiekty wielkokubaturowe, dzięki którym poszerzyła się oferta kulturalna i sportowa Krakowa, ale także o infrastrukturę transportową, gospodarkę komunalną, system ciepłowniczy.

Fot. Wydział Planowania i Monitorowania Inwestycji
Wydział Planowania i Monitorowania Inwestycji

Kraków, realizując program inwestycyjny, kładł szczególny nacisk na zrównoważony rozwój. Zintensyfikowano działania inwestycyjne nie tylko w centrum miasta, lecz także na jego obrzeżach i w dzielnicach peryferyjnych. Wybudowano obiekty sportowe, kulturalne i kongresowe. Podjęto działania, których celem było nie tylko sprostanie zmieniającej się rzeczywistości, ale także jej kreowanie. Takie zadania wymagały odpowiedniego podejścia – szczególnie istotnego w miastach historycznych, takich jak Kraków. Rozwój infrastruktury komunalnej należało pogodzić z dbałością o zabytki i zachowaniem historycznego układu urbanistycznego. W minionym piętnastoleciu nasze miasto przeżyło czas wielkich zmian i rozwoju, zarazem zyskując oblicze europejskiej metropolii.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu album „Kraków – miasto zmian”, w którym zaprezentowane zostały największe i najważniejsze przedsięwzięcia inwestycyjne ostatnich lat, zrealizowane przez Gminę Miejską Kraków. Mamy nadzieję, że lektura zaprezentuje kierunki i dynamikę, z jaką rozwija się nasze miasto.

„Kraków – miasto zmian” [pdf]

pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat