Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Życie po wypadku – skorzystaj z porad MCIW

Od 1 marca działa w Krakowie Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej, w którym mieszkańcy poszkodowani w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń losowych mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Pierwsze pięć miesięcy potwierdziły słuszność tego przedsięwzięcia – specjaliści udzielili ponad 100 porad prawnych osobom, które osobiście zgłosiły się do Centrum, a drugie tyle konsultacji zrealizowali telefonicznie.

Fot. Magiczny Kraków

Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej to projekt Fundacji Pomocy Poszkodowanym „Razem”, który ma pomóc pokrzywdzonym w jak najszybszym powrocie do pełnej aktywności życiowej. Ze względu na duże znaczenie dla mieszkańców inicjatywa uzyskała partnerstwo Miasta Krakowa.

Biuro MCIW znajduje się na al. Beliny-Prażmowskiego 49a/2 i jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00. Kontakt telefoniczny: 12 307 01 33, adres mailowy: kontakt@mciw.pl. Biuro udziela nieodpłatnej informacji i pomocy prawnej oraz pozaprawnej osobom pokrzywdzonym: zdarzeniem komunikacyjnym, wypadkiem w pracy lub w rolnictwie, przestępstwem bądź wykroczeniem, błędem medycznym, klęską żywiołową, innym nieszczęśliwym zdarzeniem wywołującym szkodę.

Konsultacji udzielają prawnicy Fundacji Pomocy Poszkodowanym „Razem” i osoby z nią współpracujące w zakresie psychologii, wiedzy rzeczoznawczej, poprawy bezpieczeństwa. Poradnictwo ma komplementarny i całościowy charakter, pomocny w różnych aspektach życia poszkodowanego i pomaga mu zorientować się w jego sytuacji życiowej po zdarzeniu. Głównym celem jest zatem jak najszybsza aktywizacja życiowa osób poszkodowanych.

Przedstawiciele MCIW w ramach współpracy z krakowską policją uczestniczyli w finale  „Turnieju wiedzy bezpieczeństwa ruchu drogowego” oraz w otwarciu miasteczka rowerowego w Wieliczce. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dwa wykłady na Uniwersytetach III Wieku. Do tej pory MCIW rozdało też 300 opasek odblaskowych. Od kilku tygodni działają też dwa dodatkowe biura zamiejscowe: w Trzebini i Krościenku. Bezpłatne poradnictwo odbywa się tam w każdy piątek.

Informacja na temat MCIW w Krakowie znajduje się na stronie internetowej www.mciw.pl i dodatkowo na stronie „Magiczny Kraków”.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-09-01
Data aktualizacji: 2017-09-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź