Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkursy do programu „Otwarty Kraków”

To ważna informacja dla krakowskich organizacji pozarządowych. Gmina Miejska Kraków ogłosiła dwa otwarte konkursy ofert na realizację działań związanych z wdrażaniem programu „Otwarty Kraków”. Chodzi o organizację festiwalu wielokulturowego oraz prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych. Termin składania ofert upływa 20 kwietnia.

Fot. Justine FG / freeimages.com

Przyjęty przez Radę Miasta Krakowa w 2016 r. program „Otwarty Kraków” ma przyczynić się do budowy otwartego społeczeństwa, wolnego od ksenofobii i rasizmu, tak by wszyscy mieszkańcy Krakowa, niezależnie od pochodzenia czy długości pobytu, czuli się jak u siebie w domu. Miejska strategia zakłada prowadzenie różnorodnych działań informacyjnych i edukacyjnych, a także organizację wydarzeń promujących otwartość i wielokulturowość.

Przedmiotem pierwszego konkursu ofert jest realizacja projektów służących integracji cudzoziemców w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2017 r. Przedsięwzięcia o charakterze informacyjnym i edukacyjnym muszą realizować cele programu „Otwarty Kraków”, tj. wdrażać politykę otwartości miasta na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców. Planowana wysokość środków publicznych na realizację tego zadania to 50 000 zł. Szczegóły w ogłoszeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przedmiotem drugiego konkursu ofert jest organizacja festiwalu wielokulturowego w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2017 r. Przedsięwzięcie powinno mieć na celu przede wszystkim integrację mieszkających w Krakowie cudzoziemców oraz promocję organizacji pozarządowych działających na rzecz integracji ludzi różnych kultur i języków. Planowana wysokość środków publicznych na realizację tego zadania to 50 000 zł. Szczegóły w ogłoszeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-30
Data aktualizacji: 2017-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź