Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Weź udział w programie mikrograntów „Generacja V4”

2022-06-24

Ruszyła pilotażowa edycja programu mikrograntów „Generacja V4”. Program ten oferuje granty na krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 14-30 lat w regionie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4, tj. Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Projekty można składać do 1 sierpnia.

Sprawdź, czy twój szyld jest zgodny z uchwałą krajobrazową

2022-06-22

1 lipca w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. Aby sprawdzić, czy twój szyld wpisuje się w jej założenia, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora. Internetowy formularz przygotował Urząd Miasta Krakowa.

Przekaż dane do „Lustra czynszowego”

2022-06-21

Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 lipca powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane dotyczące czynszów w lokalach mieszkalnych za pierwsze półrocze 2022 r.

Możliwość założenia jednoosobowej firmy w CEIDG dla obywateli Ukrainy / Нові можливості оформлення одноосібної господарської діяльності (фоп) в CEIDG для громадян України

2022-06-13

Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy byli mieszkańcami Krakowa przed 24 lutego 2022 roku i przebywają legalnie w Polsce, mogą już założyć i prowadzić firmę na takich samych zasadach jak obywatele Polski.

Усі громадяни України, які проживали в Кракові до 24 лютого 2022 року та легально проживають у Польщі, вже можуть відкривати і провадити фірму на тих самих умовах, що й громадяни Польщі.

Kończy się okres dostosowawczy uchwały krajobrazowej

2022-05-25

1 lipca kończy się dwuletni okres na dostosowanie tablic i urządzeń reklamowych w oparciu o tzw. uchwałę krajobrazową. Przedsiębiorcy zainteresowani sytuowaniem reklam na terenie Krakowa mają coraz mniej czasu na sprawdzenie jaka forma i gabaryt nośnika reklamowego są dozwolone w danej strefie.

Przetarg na realizację pierwszego etapu Krakowskiego Centrum Muzyki

2022-06-10

Tylko do 29 czerwca można składać oferty w ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Miasta Krakowa przetargu na realizację pierwszego etapu budowy Krakowskiego Centrum Muzyki: stanu surowego.

„Mój Świadomy Wybór” – bezpłatny program dla krakowskich szkół ponadpodstawowych

2022-06-09

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje kolejną edycję programu „Mój Świadomy Wybór”, który skierowany jest do krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Kurs polskiego pomocą w integracji na rynku pracy

2022-06-06

Już w pierwszych dniach wojny w Ukrainie Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przystąpił do tworzenia bazy wolnych miejsc pracy dla obywateli tego kraju. Niedawno uruchomił też bezpłatny kurs językowy, dzięki któremu uchodźcy mogą przełamać największą barierę w znalezieniu zatrudnienia – jest nią, jak wskazują lokalni pracodawcy, brak podstawowej znajomości języka polskiego.

XXI edycja programu Stypendiów Pomostowych

2022-06-02

Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2022, pochodzących ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka 450 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł. Stypendia Pomostowe to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Status osoby bezrobotnej również dla uchodźców z Ukrainy / Статус безробітного також для біженців з України

2022-06-03

Cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy, którzy posiadają meldunek na terenie Krakowa (w przypadku braku meldunku decyduje adres zamieszkania), mogą zarejestrować się w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy i korzystać ze wsparcia oferowanego przez urząd, w tym doradztwa zawodowego, szkoleń, a przede wszystkim z pośrednictwa pracy i pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia.

Іноземці з-за нашого східного кордону, які мають реєстрацію в місті Кракові (у разі відсутності реєстрації, має значення адреса проживання), можуть зареєструватися в міському управлінні зайнятості в Кракові як особи безробітні або як особи шукаючі праці та скористатися підтримкою, яку пропонує офісу, включаючи консультування щодо кар’єри, курсів та, перш за все, допомогу з працевлаштування та пошуку роботи.

Znajdź