Aktualności

Zakończono negocjacje w sprawie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju

W piątek, 17 stycznia zakończył się dialog konkurencyjny z trzema zaproszonymi firmami w sprawie realizacji projektu czwartego etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przez najbliższe kilkanaście dni opracowywana będzie ostateczna dokumentacja, która w ciągu miesiąca trafi do nich z prośbą o złożenie ofert.

Ważna informacja dla przedsiębiorców

31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2019 r. oraz dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2020 r. Jeśli przedsiębiorca nie dokona opłaty w terminie, to niezależnie od przyczyny musi się liczyć z opłatą dodatkową lub wygaśnięciem zezwolenia.

„Okrągły stół” w sprawie krakowskiej huty

W Magistracie odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości krakowskiej huty ArcelorMittal. Obrady w formule „okrągłego stołu” zorganizowane zostały z inicjatywy prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego po informacji o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca oraz stalowni w krakowskim oddziale huty.

Tydzień spotkań i konsultacji w Grodzkim Urzędzie Pracy

Grodzki Urząd Pracy wspiera przedsiębiorczość krakowian. Z okazji Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy, który odbędzie się w dniach 27 stycznia – 2 lutego, pracownicy GUP przygotowali dla mieszkańców ofertę warsztatów i spotkań informacyjnych, popularyzujących wiedzę o zakładaniu własnej działalności, tworzeniu nowych miejsc pracy, kształceniu ustawicznym i wsparciu, na jakie można liczyć w tym zakresie. Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy.

Grupa e-klientów urzędu dynamicznie rośnie

Coraz częściej mieszkańcy Krakowa zamiast tradycyjnej wizyty w urzędzie decydują się na załatwienie swojej sprawy za pośrednictwem internetu, korzystając m.in. z dostępnych na platformie ePUAP formularzy.

31 stycznia aukcja na najem lokali użytkowych

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie zaprasza na aukcję na najem lokali użytkowych. Odbędzie się ona w piątek, 31 stycznia, o godz. 10.00 w siedzibie ZBK przy ul. Czerwieńskiego 16.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę klastra innowacji na Zabłociu

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie i budowę Klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22. Z pięciu złożonych ofert najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Mostostal Warszawa SA.

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Ustawa o własności lokali – konferencja na UEK

Katedra Prawa Nieruchomości i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Izba Notarialna w Krakowie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Ustawa o własności lokali – stan de lege lata i postulaty de lege ferenda” organizowaną z okazji 25-lecia obowiązywania tejże ustawy. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2020 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.