Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rusza 12. edycja Krakowskich Konferencji Naukowych

2022-01-13

Po raz dwunasty rusza inicjatywa Krakowskie Konferencje Naukowe. Program, który realizują Urząd Miasta Krakowa i Polska Akademia Umiejętności, jest skierowany do podmiotów organizujących konferencje naukowe w Krakowie, chcących promować miasto jako ośrodek naukowy.

Centrum Rozwoju Technologii Amazon

Centrum Rozwoju Technologii Amazon już otwarte

2022-01-11

Amazon otworzył pierwsze biuro w Krakowie. Krakowskie Centrum Rozwoju Technologii to trzeci tego typu ośrodek w Polsce, po Gdańsku i Warszawie. Wszystkie trzy zajmują się zagadnieniami związanymi z syntezą i konwersją mowy oraz rozpoznawaniem naturalnego języka.

Złóż wniosek o dotację branżową

2022-01-11

1 stycznia ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji w wysokości 5 tys. złotych na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – informuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Nabór będzie prowadzony do 15 kwietnia.

Kraków

Rynek turystyczny Krakowa w 2021 r.

2021-12-21

Zamknięte hotele, odwołane targi, ograniczony ruch na lotniskach poważnie odbiły się na ruchu turystycznym w Krakowie. Pandemia zmieniła rynek i spowodowała, że miasto musiało wdrożyć nową strategię zarządzania turystyką, dzięki której do Krakowa znowu zaczną przyjeżdżać goście. Co się udało? Nad czym należy jeszcze popracować? Jak dla branży turystycznej zamknął się rok?

To już 13 lat kampanii „Dokumenty zastrzeżone”

2021-12-31

Kraków wspiera społeczną kampanię informacyjną systemu „Dokumenty zastrzeżone”. Celem akcji jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych lub zagubionych dokumentów tożsamości. Sprawdź, jakie efekty kampania przyniosła w minionym roku.

Oświadczenie o sprzedaży alkoholu – do 31 stycznia

2021-12-28

Do 31 stycznia przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych muszą złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2021 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2022 r. Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie będzie skutkować koniecznością wniesienia wysokiej opłaty dodatkowej, a nawet wygaśnięciem zezwolenia.

Kraków

Kraków liderem w zatrudnieniu w usługach biznesowych

2021-12-08

Według najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Krakowie 2021”, Kraków ponownie zachował pozycję lidera pod względem zatrudnienia w centrach usług biznesowych w Polsce. Pracuje w nich prawie co czwarta osoba, czyli 82 600 osób.

Klaster Innowacji na Zabłociu: prace wchodzą w końcową fazę

2021-11-30

Dobiegają końca prace przy adaptacji starych poprzemysłowych budynków, prowadzone na potrzeby Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Inwestycja współfinansowana ze środków UE ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2022 roku.

Łatwiej o pomoc w odzyskaniu sprawności zawodowej

2021-11-29

Według aktualnych danych jedynie 28 proc. osób z niepełnosprawnościami podejmuje pracę. W Małopolsce ruszył pilotażowy projekt, który ma to zmienić. Celem jest zwiększenie efektywności działań aktywizujących, tak by 60 proc. osób, które zgłoszą się do programu kompleksowej rehabilitacji, znalazło zatrudnienie. Wypracowane w regionie rozwiązania mają przyczynić się do zmiany krajowego prawodawstwa.

International Congress and Convention Association

Święto przemysłu spotkań w Krakowie – kongres stowarzyszenia ICCA

2021-10-13

Kraków został wybrany miastem-gospodarzem 61. Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konwencji (International Congress and Convention Association) w 2022 r. W finale konkurował z Atenami i Bangkokiem. Pozyskanie tego wydarzenia to ogromny sukces i docenienie konsekwentnej polityki miasta w zakresie rozwijania polityki biznesowej.

Znajdź