Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Osada 2000 ma opuścić teren przy ul. Piastowskiej. Jest wyrok sądu

2022-09-28

„Osada 2000” nie ma tytułu prawnego do zajmowanego terenu i ma go wydać Gminie Miejskiej Kraków. Tak brzmi wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy, jaki zapadł we wtorek, 27 września. Powództwo zostało złożone w maju 2021 roku. Sąd postanowił także, że właściciel „Osady 2000” ma zwrócić koszty sądowe Gminie.

Pięć firm chce budować Krakowskie Centrum Muzyki

2022-09-26

Do drugiego przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki stanęło pięć firm z całej Polski. Otwarcie ofert nastąpiło 15 września, a obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert pod kątem formalno–prawnym. Dopiero po dokonaniu szczegółowej weryfikacji spółka ARMK będzie mogła ogłosić wyniki postępowania przetargowego oraz rozpocząć procedurę zmierzającą do zawarcia umowy wykonawczej ze zwycięską firmą.

Przetarg na modernizację czterech krakowskich toalet

2022-09-27

Toalety w parku Krakowskim, przy ul. Prądnickiej, al. Róż i al. Solidarności niebawem zmienią swoje oblicze. Jednostka Klimat – Energia – Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na modernizację czterech krakowskich szaletów.

Samochód elektryczny, elektryczne auto

KHK SA pozyska samochody zeroemisyjne dla miejskich instytucji

2022-09-26

Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, każda gmina powyżej 50 tys. mieszkańców jest zobowiązana do wprowadzenia pojazdów elektrycznych do flot urzędów i jednostek samorządowych w ilości 10 proc. 14 września został ogłoszony przetarg na najem 96 sztuk samochodów elektrycznych dla miejskich instytucji i jednostek na okres trzech lat. Liderem grupy zakupowej jest Krakowski Holding Komunalny SA.

Tańsze ciepło systemowe dla odbiorców wrażliwych – złóż oświadczenie

2022-09-22

Zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw została przewidziana rekompensata dla odbiorców energii, wśród których są m.in. szkoły i przedszkola, żłobki, szpitale, ośrodki pomocy społecznej, placówki kulturalne oraz wszystkie te, które wymienione są w powyższej ustawie, a których źródło ciepła jest dostarczane przez sieć ciepłowniczą (m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej).

„Mój świadomy wybór” dla przyszłych absolwentów szkół

2022-09-19

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie po raz kolejny zaprasza krakowskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie „Mój świadomy wybór”. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do planowania kariery zawodowej, podejmowania i dokonywania ewentualnych zmian decyzji zawodowych oraz edukacyjnych. Decyzje te są podejmowane w oparciu o własne zasoby uczestników i analizę informacji na temat rynku pracy oraz systemu edukacji. Udział w programie jest bezpłatny.

Szukasz lokalu, garażu lub miejsca postojowego? Weź udział w aukcji

2022-09-16

30 września odbędzie się kolejna aukcja na najem lokali użytkowych. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie skierował do wynajęcia m.in. lokale przy ul. Dietla, Długiej i Królewskiej. Będzie można również wynająć garaże i miejsca postojowe.

Przed nami VII Małopolskie Forum Finansowe

2022-09-08

Już 11 października, o godz. 9.00, w Starej Zajezdni na ul. Św. Wawrzyńca odbędzie się 7. edycja Małopolskiego Forum Finansowego. Podczas wydarzenia, które jest bezpłatne, będzie okazja do bezpośrednich spotkań i rozmów o biznesie.

Zapłać ratę za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

2022-09-07

Urząd Miasta Krakowa przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że 30 września mija termin dokonania wpłaty III raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń.

Zgłoś się do projektu „Proaktywni z POWER-em!”

2022-09-07

Trwa nabór do kolejnej edycji projektu „Proaktywni z POWER-em!”. Skierowany jest on do osób młodych do 29. roku życia biernych zawodowo w tym w szczególności z kat. NEET, imigrantów i reemigrantów, uczących się lub pracujących na terenie miasta Krakowa. Udział w projekcie, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, jest bezpłatny.

Znajdź