Aktualności

Program „Działamy lokalnie”: wstrzymany nabór wniosków

Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalnie działające na rzecz mieszkańców Krakowa, które chciały wziąć udział w programie grantowym „Działamy lokalnie” będą musiały poczekać ze złożeniem wniosku. Organizatorzy - ArcelorMittal Poland oraz Miasto Kraków, ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, podjęli decyzję o przesunięciu projektu na późniejszy termin.

Taksówki będą bardziej ekologiczne

Do piątku, 3 kwietnia trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia pilotażowego Programu Ograniczania Emisji Komunikacyjnej. Mają one wypracować rozwiązania ograniczające emisję komunikacyjną poprzez wsparcie przedsiębiorców, którzy świadczą usługi przewozu osób taksówką na terenie Krakowa. Program pilotażowy zakłada dofinansowanie wymiany posiadanych środków transportu na nowe, bardziej przyjazne środowisku, emitujące mniej zanieczyszczeń do powietrza, w tym także gazów cieplarnianych.

Program „Pauza” dla przedsiębiorców

Problematyczna sytuacja właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych czy przewoźników sprawiła, że prezydent Krakowa podjął kroki, które ułatwią działalność podmiotom gospodarczym w kryzysowym dla nich czasie. Powstał program „Pauza”.

Z dowozem lub na wynos – powstała lista czynnych lokali

Przedstawiamy bazę lokali gastronomicznych, które działają w obecnej sytuacji – oferując jedzenie na wynos albo z dowozem. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, lista czynnych lokali gastronomicznych będzie aktualizowana na bieżąco.

Zalecenia dla dzierżawców targowisk miejskich

Wydział Spraw Administracyjnych UMK apeluje do dzierżawców targowisk miejskich, aby w związku z obowiązującym stanem epidemii, uważnie śledzili komunikaty władz państwowych i służb sanitarnych, stosowali się do nich i podejmowali wszelkie niezbędne decyzje adekwatnie do zaistniałych okoliczności.

Duży może więcej, czyli o grupowych zakupach energii dla miasta

Podwyżki cen energii elektrycznej w ostatnich latach wywołały emocje wśród polskich samorządów. Udźwignięcie znacznie wyższych cen mogło okazać się zbyt dużym obciążeniem dla ich budżetów. Odpowiedzią na ciągle zmieniający się rynek wydają się być tzw. zakupy grupowe. W Krakowie, specjaliści z KHK SA dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagając zaoszczędzić instytucjom miejskim na zakupie prądu nawet 30 mln zł w skali roku.

W Grodzkim Urzędzie Pracy zarejestrujesz się on-line

Straciłeś pracę i chcesz uzyskać status osoby bezrobotnej? Skorzystaj z internetu, aby zarejestrować się w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Poniżej znajdziesz przydatne instrukcje.

Kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć”

Krajowa Izba Gospodarcza jest inicjatorem kampanii wspierającej przedsiębiorców „Nie pozwolę Ci się zamknąć!”. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom.

Pomoc de minimis dla przedsiębiorców

Miasto wychodzi na przeciw oczekiwaniom i wprowadza możliwość skorzystania z pomocy de minimis dla przedsiębiorców - dzierżawców miejskich targowisk. Pomoc będzie skierowana do tych przedsiębiorców, których zwykły przychód z przedmiotu dzierżawy uległ znacznemu zmniejszeniu w danym okresie gospodarczym.

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.